Öğrenci Yerleştirme Komisyonu Çalışmaları Başladı


Herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler okullardaki boş kontenjanlara öğrenci yerleştirme komisyonunca yerleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçları 'meb.gov.tr' internet adresi üzerinden açıklandı. Yerleştirme esas nakil sonuçlarının ilan edilmesinin ardından LGS'de hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler boş kalan kontenjanlara yerleştirme başvuruları illerde kurulan yerleştirme komisyonlarınca değerlendirilecek.

Tercih döneminde yapılan tercihle bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin istedikleri ve boş kontenjanı olan bir ortaöğretim okul türüne yerleştirilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce öğrenci yerleştirme komisyonu kuruldu. 24-26 Ağustos tarihleri arasında açıkta kalan öğrenciler yerleştirme komisyonuna müracaat edecek ve 28 Ağustos tarihinde okullarda bulunan boş kontenjanlara yerleştirileceklerdir.

Halen herhangi bir liseye yerleşmeyen öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için belirlenen süre içinde velileriyle birlikte müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar