KONSEPT OKULDA, AÇILIŞ!


Şehit İbrahim Betin İlkokulunda 13.02.2020 Perşembe günü, Otağ-ı Muallim, Kütüphane, Spor Salonu, Akıl Zeka Atölyesi, Tasarım Beceri Atölyesi, Hayal Dünyam-Bizim Bahçe,  Çok Amaçlı Salon, Destek Eğitim Sınıfı ve Oyun Terapi Odasından oluşan dokuz birimin açılışı yapıldı.

Programın başında Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY' ın teşekkür telgrafı okundu.

           Programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Selçuk ERKOÇ:

'2023 Eğitim Vizyonu ışığında öğrenci, veli ve öğretmenlerin farklı alanlarda yeterliliklerini ve becerilerini geliştirmelerini hedefleyerek bu alanda imkân tanımak için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz' şeklinde ifade etti.

           Bunun yanı sıra Konya'da, hatta Türkiye'de bir ilk olarak;

"Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un 'Öğretmenler odası, huzur odası, huzur adası olmalı' sözünden yola çıkarak öğretmenlere özel; tasarım –beceri, sanatsal yaşam alanları, strateji ve zekâ oyunları alanı, okuma alanı, çiçek yetiştirilebilecek, evcil hayvan besleyebilecek yaşam alanları yani yeni nesil öğretmenler odası oluşturup, Otağ-ı Muallim adını verdiklerini dile getirdi"

          Ardından, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR: Bakanlığımızın hedef olarak belirlediği 2023 Eğitim Vizyonu gereği ilçemizde eğitim ve öğretimin en üst noktalara çıkarılması için gereken çabayı göstermemiz gerekiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi. Devamında Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi YAMLI: Eğitimin bir takım işi olduğunu tüm paydaşların omuz omuza vererek başarının sağlanabileceğini ifade etti. Birimlerin açılışında destek olan emek verenlere teşekkür etti.

          Şehit Ailesi, Selçuklu Belediyesi Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI ya teşekkür ederek plaketi verilmek üzere Başkan Vekiline takdim etti.

          Açılış programının devamında misafirler okul öğretmenlerinin sözlerini yazdığı, 4. sınıf öğrencilerinin seslendirdiği Okul Marşını dinlemelerinin ardından protokol üyeleri, Selçuklu Belediye Başkan Vekili ve Başkan Yardımcıları, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi YAMLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR,  Şehit İbrahim'in Ailesi ve şehit aileleri, okul müdürleri ve davetliler ilgili bölümleri gezerek incelemelerde bulundu. İncelemelerin devamında hatıra fotoğraf çekimi sonrası okuldan ayrıldılar.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar