Nesibe Aydın Konya Okullarındaki ”Kitap Takas Şenliği “yoğun ilgi gördü.


Nesibe Aydın Konya Okulları öğretmen ve öğrencilerinin organize ettikleri "Kitap Takas " şenliğine okul öğrencileri yoğun bir ilgi gösterirken, etkinlik Konya'da bir ilk oldu.

Nesibe Aydın Konya Okulları "Fridays For Future" kulübü öğretmen ve öğrencileri okul içerisinde kitap takas şenliğini gerçekleştirdi. Okul çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen "Kitap Takas Şenliği"nde öğrenciler daha önce okudukları kitapları arkadaşlarının kitaplarıyla takas ederek hem yeni bir kitap sahibi olurken, hem de ücret ödemediler.

Son günlerde Dünya'da ve ülkemizde Black Friday, yani insanların indirime giren eşyalara bol miktarda para harcadığı, alışveriş çılgınlığında kendilerini kaybettikleri bir günde. Nesibe Aydın Konya Okulları öğrencileri örnek bir etkinliğe imza attılar.

Kitap Takas "etkinliğine katılan öğrenciler yaptıkları açıklamalarında şu sözlere yer verdiler." Ancak biz öğrenciler, bu çılgınlıkta gereksiz para harcayıp ihtiyacımız olmayan şeyleri satın almak yerine zaten var olan eşyalarımızı birbirimizle takas etmeyi her açıdan daha faydalı gördüğümüzden bugünkü takas şenliğinde kitaplarımızı takas ettik. Hem kitaplarımızı değiştirerek yeni kitaplarımız oldu. Hem de kazanan biz öğrenciler olduk" dediler.

Nesibe Aydın Konya Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Can Ünal " Öğretmen ve öğrencilerimiz organize ettiği " Kitap Takas Şenliği" Konya'da bir ilk oldu.Bu anlamlı ve duyarlı etkinliğe imza atan öğrenci ve öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyoruz "dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar