KTÜN’de ARDEB Proje Günleri-1 Etkinliği Gerçekleştirildi


Konya Teknik Üniversitesinde (KTÜN), TÜBİTAK araştırma projesi hazırlama ve sunma eğitimi verildi.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonu'nda, ARDEB Proje Günleri-1 adı altında düzenlenen etkinliğe, öğretim elemanları, doktora öğrencileri katıldı.

Koordinatörlüğü Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Karaman tarafından yürütülen etkinlikte; Prof. Dr. Mustafa Karaman, Prof. Dr. Mahmut Kuş ve Prof. Dr. Mustafa Ersöz katılımcılara proje tecrübelerini aktardı.

ARDEB Proje Günleri etkinliğinde, "ARDEB Proje Desteklerinin Genel Tanıtımı", "Proje Öneri Formu ve Kolaylaştırıcı Unsurlar", "Proje Yazma Stratejileri" ile "Proje Başvuru ve Değerlendirme Süreçleri, Değerlendirme Kriterleri, Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar" konu başlıklarında sunumlar gerçekleştirildi.

Etkinlik koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Karaman; "Konya Teknik Üniversitesi olarak bölgemizin ihtiyacı olan uzmanlık alanlarında derinlemesine bilimsel araştırma yapmak, yenilikçi ürünler geliştirmek, bunlarla birlikte nitelikli araştırmacı ve mühendis yetiştirmek en önemli amaçlarımızdandır. Akademisyen ve öğrenicilerimiz TÜBİTAK proje desteklerinden maksimum düzeyde fayda sağlayarak bu amaca hizmet etme gayretindeler. Bizler de bu tür etkinlikler ile özellikle genç ve dinamik araştırmacı kadromuza proje hazırlama süreçlerindeki önemli noktaları anlatıp, onların proje yazma motivasyonlarına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu tür etkinliklerin devamı gelecek, bu sayede başarı istatistiklerimizi, Türkiye ortalamasının üzerine çıkarabileceğimize inanıyoruz" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar