SÜ Bozkır MYO’nun mezuniyet coşkusu


Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksekokulu, 24. dönem mezunlarını coşkuyla uğurladı.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı birinci sınıf öğrencileri tarafından organize edilen törende, Bozkır'ı tanıtıcı ürünlerden oluşan ikramlıkların yanı sıra mezun olan öğrenciler için hazırlanmış çeşitli etkinliklerle de renkli bir tören gerçekleştirildi. 

Törene katılarak öğrencilerin heyecanını paylaşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, "Enteresan ve zor bir ülkede yaşıyoruz. Coğrafya kaderdir derler ya. Kaderimiz bu coğrafyada doğup büyümekmiş.  Bin yıl önce bu yurdun toprakları bize vatan yapan atalarımızın omzumuza yüklediği ve sizin de bugünden itibaren aldığınız birtakım kadim mesuliyetlerimiz var. Bizler önce insan olacağız insan gibi yaşayacağız. Hayatlarımızı yaşanabilir ve anlamlı kılmak için milli, manevi, kültürel, örfi değerimize sahip çıkacağız.  

Hepsinden öte ve önemlisi de bir ve beraber olacağız. Çanakkale Savaşı'nda üzerimize yağan bombalar hiçbirimizin ırkını ayırt etmiyordu. Mezhep ayırt etmiyordu. 15 Temmuz'da da ayırt etmedi. Bu milletin geleceğini, itibarını ve istikbalini kastedenlere karşı biz de birliğimizi ve beraberliğimizi koruyacağız. Ufak tefek görüş ayrılıklarımızı yaşam tarzlarımızı bir kenara atacağız. Aksi takdirde halimiz Suriye'ye, Afganistan'a döner. Emperyalistlerin bizim ülkemiz ve gençliğimiz üzerine operasyon yapmasına asla izin vermeyeceğiz. Biz sizden en başta bunu bekliyoruz. Gittiğiniz her yerde bir yıldız gibi parlamanızı bekliyoruz" diye konuştu. 

Konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karabulut'a, Okul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Davulcu hediye takdiminde bulundu. 

Törende Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar ve Bozkır Belediye Başkan Vekili Hasan Özcan da mezun olan öğrencilerin heyecanını paylaşarak tebrik etti. 

Açılış konuşmalarının ardından Bozkır Meslek Yüksekokulu birincisi Mimari Restorasyon Bölümü öğrencisi Tuğba Bayar, okul ikincisi Mimari Restorasyon Bölümü öğrencisi Oğuzhan Öcal ve okul üçüncüsü Mimari Restorasyon Bölümü öğrencisi Elif Çakır'a başarı belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. 

Daha sonra bölümlerden mezun olan öğrenciler diplomalarını okulun öğretim görevlilerinden aldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar