SOBE’YE ANLAMLI BAĞIŞ


Ömür boyu mutlu bir yuvanın temelini atmak üzere evlilik merasimini gerçekleştiren Biberci ve Şirikçi ailelerinin SOBE'ye bağış çağrısı karşılık buldu. Çok sayıda davetli çiçek ve çelenk göndermek yerine SOBE'ye bağışta bulundu.

Otizmli bireylerin sosyal hayata geçişlerini sağlama noktasında yüzlerce bireye ve ailelerine hizmet veren Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı'na bir destek de evlilik yolundaki genç çiftlerden geldi.

Ömür boyu hayırlı bir yuvanın temelini atmak üzere evlilik merasimini gerçekleştiren Konyalı genç çiftler, yine hayırlı bir işe vesile oldular. Hafta sonu düğün merasimini gerçekleştiren Mehmet Biberci ve SevdeŞirikçi çifti,  misafirlere bu mutlu günlerinde kendilerine çiçek ve çelenk göndermeleri yerine SOBE'ye bağış yapmaları çağrısında bulundu. Bunun üzerine çiçek göndermeyi planlanan çok sayıda davetli çağrıya karşılık vererek SOBE'ye bağışta bulundu. Biberci ve Şirikçi aileleri gösterilen bu duyarlılık karşısında SOBE'ye bağışta bulunan ailelerin isimlerinin yer aldığı listeyi büyük bir panoda paylaştı.

Yurtiçinde ve yurtdışında örnek model olarak kabul edilen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi vakıf bünyesinde gerçekleştirdiği faaliyetlerini, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sürdürüyor. Umut ışığı olduğu tüm otizmli çocuklar ve aileleri için akademik seviyede en iyi şekilde hizmet veren SOBE, yüzlerce otizmli bireyin yüzünü güldürmeye katkı sağlıyor.

SOBE'nin faaliyetlerini sürdürmek için yapılan bağış ve desteklerin büyük önem taşıdığını ifade edenSOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak, yüksek maliyetlerin bulunduğu hizmetlerin sürdürülebilirliği içinyapılan yardımların önemli olduğunu belirtti.

SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak, Otizmli çocuklarımızın eğitim ve rehabilitasyon konusundaki ihtiyaçları karşılamayı ve ailelere bu konuda destek olmayı amaçladıklarını ifade etti. Ak, "Bu yolda bize verilen her bir destek çok kıymetli. Önemli kurumlarımızın, hayır sahibi iş adamlarımızın ve hemşehrilerimizin desteğini almak bizi hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Verilen her destek toplumsal anlamda geleceğimize katkı sağlıyor. Biberci ve Şirikçi ailelerine gösterdikleri bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Bu davranışın düğün merasimi  gerçekleştirecek olan diğer ailelere de örnek olmasını diliyorum" dedi.
 

 

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar