Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdür V. İsmail KILINÇ'ın Yaz Tatili Mesajı


 2018- 2019 Eğitim ? Öğretim yılını tamamlayarak 14/06/2019 Cuma gününden itibaren yaz tatiline giriyoruz. İlçemizde öğrenim gören öğrencilerimiz bugün itibariyle karnelerini alacaklardır. Bazı öğrencilerimizin başarılı olmalarına karşın bazılarının da karnelerinde zayıf notların olması doğaldır. Çünkü her öğrenci her zaman aynı başarıyı gösteremez.

            Bakanlığımız Vizyon 2023 Belgesinde "Eğitim- öğretim sisteminin temel hedefi aklıselim, kalbiselim, zevkiselim sahibi bireyler yetiştirmek olmalıdır." denilmektedir. Bu doğrultuda velilerimize düşen görev aile içerisinde durum değerlendirmesi yaparak, zayıf derslerin telafisi için nelerin yapılabileceğini tartışmak ve gerekli tedbirleri almak olmalıdır. Çok fazla tepki göstermemek kadar, hiçbir şey yokmuş gibi davranmak da doğru değildir. Çocuklarımızın zayıflarının telafisi için gerekli tedbirleri alarak takipçisi olunuz. Başarılı öğrencilerinizi de fazla aşırıya kaçmadan sembolik de olsa ödüllendirerek fark edildiklerini hissettirmek suretiyle motivasyonlarını arttırınız.

 

    Sevgili Öğrenciler;

 

            Tatilde dinlenmek her öğrencinin hakkıdır. Ancak, bir plan dâhilinde zayıf olan derslerinize de çalışmayı ihmal etmeyiniz. Tatilin ilk günleri bolca dinlenmek, sonraki günlerde ise bir süre ders çalıştıktan sonra dinlenmek, eğlenmek ve bolca kitap okuyarak zamanı değerlendirmek en ideali olacaktır.

             Aynı zamanda ilçemizde KOMEK tarafından açılan kurslarda vakitlerini değerlendirmeleri onlara katkı sağlayacaktır.

             Bu vesileyle bütün öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, huzurlu ve gönüllerince bir tatil geçirmelerini temenni eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

                                                                                                                                                                  İsmail KILINÇ

                                                                                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdür V.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar