BAŞKAN PEKYATIRMACI SELÇUKLU YAZ SPOR OKULLARINI ZİYARET ETTİ


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 12 bine yakın öğrencinin kayıt yaptırdığı Selçuklu Yaz Spor Okullarını ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Pekyatırmacı, Sporun çocukların gelişimine büyük katkı sağladığını ifade etti.

Selçuklu Belediyespor Kulübü her yıl on binlerce çocuğu sporla buluşturmaya devam ediyor. Selçuklu Belediyespor Kulübü tarafından çocukların hem bedensel, hem zihinsel olarak gelişimi ve sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla açılan yaz spor okulları bu yılda aileler tarafından büyük ilgi gördü. 14 branşta yaklaşık 12 bin öğrenci Selçuklu Yaz Spor Okullarına kayıt yaptırdı. 17 haziran tarihinde başlayan, 35 Tesis ve 56 Salonda, 170 antrenörün gözetiminde gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları  1 Eylül 2019 tarihinde sona erecek. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu, Selçuklu Belediyesi Tenis Kortu ve Selçuklu Belediyesi Sancak Yüzme havuzunda gerçekleştirilen Yaz Spor Okullarını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Pekyatırmacı, antrentörler ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi alırken, Spor Okulları öğrencileri ve aileleriyle de bir süre sohbet etti. Ziyarette, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakar ve Selçuklu Belediyespor Kulübü Müdürü Mehmet Ali Kolay'da Başkan Peyatırmacı'ya eşlik etti.

PEKYATIRMACI: SPOR, ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Spor'un çocukların gelişimi açısından çok önemli olduğunu belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ''Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda Spor Okulları öğrencilerimizle bir araya geldik. Selçuklu Belediyespor Kulübü Türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Biz övünerek diyoruz ki,Selçuklu'da gençlerimiz spor yapıyor ve biz onların hepsine spor yapma imkanı sunuyoruz. Yaz Spor Okullarımızda 12 bine yakın öğrencimiz kayıtlarını yaptırdı ve geçtiğimiz hafta itibariyle spor yapmaya başladılar. Çocuklarımız 2,5 ay boyunca Selçuklu Belediyesi tesislerinde spor yapmaya devam edecekler. 14 branşta 12 bine yakın çocuğumuz istedikleri branşta sağlıklı bir şekilde sporlarını yapıyorlar. Biz çocuklarımızın hem bedensel gelişimleri hemde zihinsel gelişimleri için sporun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden onların spor yapabilmesi için her türlü imkanı onlara sunmak için gayret ediyoruz. Çocuklarımızı n Selçuklu Belediyesi Spor Okullarında servislerle evlerinden alınıyorlar ve spor yapacakları tesislere güvenli bir şekilde ulaştırılıyorlar. Eğitimlerinin ardından çocuklarımız yine aynı güvenli bir şekilde evlerine teslim ediliyor. Çocuklarımızın sporla ilgili ihtiyaçları, kıyafetleri tarafımızca karşılanıyor. Çok cüzi bir ücret karşılığında 2,5 ay boyunca spor kulübümüzün hem tecrübeli hem de konusunu en iyi şekilde icra eden antrenörler eşliğinde sporlarını yapma imkanına kavuşuyorlar'' dedi.

PEKYATIRMACI: BİZLERE GÜVENEN AİLELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tesis ve branş sayısının artacağını ifade eden Başka Pekyatırmacı, ''Spor faaliyetleri ile ilgili inşallah önümüzdeki süreçte gençlerimizin daha iyi bir ortamda spor yapmaları için hem tesis sayımızı artırarak hem de gençlerimizin spor yapabilecekleri branş sayılarını artırarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Selçuklu'da spor yapan, Selçuklu Belediyesi'ne, Selçuklu Belediyespor Kulübüne, Antrenörlerimize, ve bizlere güvenen tüm ailelerimize teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımızı spora davet ediyorum. Spor yaptıkları zaman eminizki gelişimlerine çok büyük katkı sunmuş olacaklar ve akademik yönden de başarılarını artırmış olacaklar'' diye konuştu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar