Rapor’u MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a verildi.


"Özel Öğretim Kursları kapatılmasın" 

Türkiye Özel Öğretim Kursları Platform Heyeti, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ı makamında ziyaret ederek, Özel Öğretim Kursları platformu tarafından hazırlanan özel öğretim kurslarının kapatılmasına karşı titizlikle hazırlanan rapor, yapılan görüşme sonunda kendisine takdim edildi.

Özel Öğretim Kurslarının kapanmaması için çalışmalarını her alan ve sahada sürdüren Türkiye Özel Öğretim Kursları Platformu Kurucu üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ı makamında ziyaret ettiler. Platform üyeleri bir saatlik görüşme sonunda argümanlarını ortaya koyarak, sektörün taleplerini ve hazırladıkları rapor'u Genel Müdür Yıldız'a sundular

Türkiye Özel Öğretim Kursları Platformu Kurucu Üyelerinden biri olan Mehmet Yalçın," MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr Muammer Yıldız'a yapılan ziyareti ile ilgili açıklamada bulundu. 28 Ocak 2019'da Milli Eğitim Bakanlığının internet sayfasında yer alan duyuru ile 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren özel öğretim kurslarının kapatılacağının duyurulduğundan sonra Türkiye Özel Öğretim Kursları Platformunun kurulduğunu ve hazırlanan raporun ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara verme adına çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü Genel Müdür Dr. Muammer Yıldız'a ifade ettik.

Platform olarak gelişen bu süre zarfında seslerini duyurmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz

Bizler Özel Öğretim Kursları Platformu olarak sesimizi duyurabilmek ve alınan bu yanlış kararın düzeltilebilmesi için; Kurumların kapatılmaması gerektiğini, kapatıldığı takdirde önümüze gelecek sorunları detaylı bir biçimde açıklayan raporlar hazırlayarak dosyalarımızı Özel Öğretim kurumları Genel Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız'a yaklaşık bir saat görüşme sonunda takdim ettik.    

Alınan bu kararın, sağduyulu ve objektif biçimde değerlendirilip bir an önce mağduriyetlerin engellenmesini, Özel Öğretim Kurslarındaki standartların iyileştirilmesini ve her dersten her kademedeki öğrenciye hitap edecek hale getirilmesini, İstihdam ve devlete katma değer kazandıracak şekilde yeni düzenlemelerin yapılmasını talep ettik.. Bu bir haksızlıktır ve süreç geçse de hak yerini bulacaktır. Devletimiz hemen olmasa da her türlü haksızlığı gözlemlemekte ve benzeri konularda sonuçlarından rahatsız olup gerekli tedbirleri almaktadır.

Türkiye Özel Öğretim Kursları Platformu Kurucu Üyesi Mehmet Yalçın, çalışmalarına her alan ve sahada sürdürmeye çalışacağız." Dedi.

Ziyaret günün anısına çektirilen toplu fotoğraf ile son buldu

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar