SEDEP TABİAT OKULU ÖĞRENCİLERİ DOĞAYLA BULUŞTURDU


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) kapsamında Sille'de faaliyet gösteren Tabiat Okulu'nu ziyaret ederek öğrencilerle birlikte etkinlik gerçekleştirdi.

Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) 2019 yılında yeni etkinlik faaliyetleriyle eğitime değer katmaya devam ediyor. SEDEP'in 3 yeni projesinden biri olan Tabiat Okulu Sille Baraj Parkı içerisindeki kamp alanında faaliyetlerine başladı. Öğrencileri kapalı ortamlardan çıkartıp doğa ile buluşturan proje ile sanatsal, tarımsal ve sportif alanlarda öğrencilerin deneyim kazanmaları hedefleniyor. Bu kapsamda oluşturulan doğa atölyelerinde eğitim alan öğrenciler yaptıkları faaliyetler ile el becerilerinin, kişisel, sosyal ve duygusal becerilerinin geliştirilmesinin yanında birlikte iş yapabilme yeteneklerini de  güçlendirecekler.

"Öğrenciler Doğal Hayatı Uygulamalarla Öğrenecek"

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi  işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Selçuklu ilçe merkezinde yer alan ilkokul ve okul öncesi öğretmenlerinden gönüllü başvuru yapan 160 sınıf atölye çalışmalarından faydalanacak. Projede yer alan Zanaat Atölyesi'nde; ekmek yapımı, tamir bakım, kil çalışmaları, resim, drama, çevreden topladığı materyalleri boyama ve bunlardan süs eşyaları yapma, iğne deliğinden fotoğraf çekimi, su da yüzebilen araçlar yapma, Ekoloji Atölyesi'nde bulut gözlemi, eko-sistem , Tarım Atölyesi'nde çevredeki canlı ve cansız hayatını gözlemleme, tohum ve bitki ekimi ve bakımı, ağaç budama, Doğa Sporları'nda yürüyüş, pentatlon, oryantiring, dağcılık, ilkyardım, Ritim Atölyesi'nde çevresinde bulduğu doğal materyaller ile ritm aleti tasarlama, doğadaki seslere uygun ritm yapma  ve Arkeoloji Atölyesi'nde arkeolojik kazı, tarihi eser inceleme yapılması gibi konular alanında uzman kişiler ve öğretmenler gözetiminde birebir uygulamalı olarak öğretilecek.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve  Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar SEDEP Tabiat Okulu'nu ziyaret ederek buradaki atölyelerde  eğitim alan öğrencilerle bir araya geldi. Atölyeleri tek tek ziyaret eden Pekyatırmacı ve Kayacılar yapılan faaliyetler hakkında bilgiler alırken yapılan etkinliklere katılarak öğrencilerle birlikte keyifli anlar yaşadılar. Başkan Pekyatırmacı etkinliğe katılan öğrencilere şivlilik çantası da hediye ederek kandillerini kutladı.

"SEDEP Her Projesiyle Örnek Olmaya Devam Ediyor"

SEDEP Tabiat Okulu'nun SEDEP'in en yeni ve gözde projelerinden biri olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı," SEDEP 7. yılında da sürekli kendini geliştirmeye ve eğitim faaliyetleriyle örnek olmaya devam ediyor. SEDEP Tabiat Okulu da bu yıl başladığımız 3 yeni projemizden biri. Proje ile çocuklarımızın doğayla ve tabiatla olan bağlarını  güçlendirmeyi hedefliyoruz.  Bugün çocuklarımız kapalı ortamlarda ev içersinde yaşam sürüyor. Doğayla tabiatla daha çok haşır neşir olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.  Projenin gelecek nesillerimizin yetiştirilmesinde değerli katkılar sunacağı düşüncesi ile proje paydaşlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da SEDEP'in paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek geleceğimizin mimarı olan genç nesillerin hem değerlerini özümsemiş hem de bilgi ve donanım sahibi olarak yetişmesi en büyük hedefimiz. Bu noktada bizlere her türlü desteği sağlayan Selçuklu Belediyemize  teşekkür ediyoruz. Tabiat Okulu Projemiz hayırlı olsun" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar