BAŞKAN PEKYATIRMACI ÇOCUKLARA ŞİVLİLİK DAĞITTI


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi hizmet binasına gelen  çocuklara şivlilik poşeti dağıtarak çocukların şivlilik sevincine ortak oldu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya'da gelenek haline gelen şivlilik bereketine ortak oldu.  Kişisel sosyal medya hesaplarından tüm çocukları şivlilik toplamaları için Selçuklu Belediyesi'ne davet eden Başkan Pekyatırmacı, sabahın erken saatlerde belediyeye gelen çocuklara şivlilik poşeti dağıttı.

Başkan Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı Aydınlıkevler Yönetimi tarafından düzenlenen 2. Şivlilik Dağıtım Etkinliği'ne de katıldı.

Şivliliğin Konya'da yaşatılan güzel bir gelenek olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı,"Gelenek, görenek ve değerlerin yaşatılıp gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını ifade etti. Başkan Pekyatırmacı, "Bugün Konya sokaklarımızda ayrı bir coşku ve bereket yaşanıyor. Akşam binlerce çocuğumuzun katılımıyla gerçekleşen fener alayı coşkusunun ardından  bugün sabahın erken saatlerinden itibaren mahallerimizde  şivlilik canlılığını görüyoruz.  Akşam da hemşehrilerimizle birlikte Regaip Kandilini idrak edeceğiz. Konya, üç aylara çocukları mutlu ederek başlıyor. Çocuklarımızın heyecan ve mutluluğu bizleri de mutlu ediyor ve üç aylar bereketimizi artırıyor. İnşallah Şivlilik ve fener alayı gibi güzel geleneklerimiz  unutulmamalı ve gelecek nesillere aktarılmalı" dedi.

Başkan Pekyatırmacı, Regaip Kandili'nin de tüm insanlığa barış, sevgi ve kardeşlik getirmesini diledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar