Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri TÜBİTAK ve NEÜ Paydaşlığında Konya’da Yarışacak


Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) paydaşlığında 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sergisi NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilecek.

TÜBİTAK Bölge Koordinatörü ve NEÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Erişmiş 50.'si düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ev sahipliğinde gerçekleşecek olmasının önemine değindi. Yarışmaya Konya Bölgesinden bin 659 Türkiye geneli ise on altı bin 679 başvuru yapıldığına vurgu yapan Erişmiş, belirlenen alanların; Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Yazılım, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı olduğunu söyledi.

Konya Bölgesinde Konya, Karaman, Antalya, Burdur, Isparta, Afyon illerinin yer aldığını belirten Erişmiş, ön değerlendirme aşamasında, 20 farklı üniversiteden 99 akademisyen ile çalışıldığını ifade etti.

TÜBİTAK Bölge Koordinatör Yardımcısı ve NEÜ Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hacıbeyoğlu ise yarışmaya katılacak olan öğrencilere başarılar dilerken 12 alanda davet edilen 100 projenin 25-27 Şubat tarihleri arasında Bölge Sergilerinde sergileneceğini söyledi.

50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Konya Bölge Yarışması Sergisi ödül töreni programı da 28 Şubat tarihinde NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Erol Güngör Konferans Salonunda yapılacak.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar