İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz KOÇ´un Yarı Yıl Mesajı


Değerli Velilerimiz;  

2018- 2019 Eğitim – Öğretim yılının 1.Dönemini tamamlayarak 18/01/2019 Cuma (bu gün) itibari ile yarı yıl tatiline giriyoruz. İlçemizde İlk ve Ortaöğretimde okuyan öğrencilerimiz bugün itibariyle karnelerini alacaklardır. Bazı öğrencilerimizin başarılı olmalarına karşın bazılarının da karnelerinde düşük notların olması doğaldır. Çünkü her öğrenci her zaman aynı başarıyı gösteremez.

Velilerimize düşen görev aile içerisinde durum değerlendirmesi yaparak, notu düşük olan derslerin telafisi için nelerin yapılabileceğini tartışmak ve gerekli tedbirleri almak olmalıdır. Çok fazla tepki göstermek kadar, hiçbir şey yokmuş gibi davranmak da doğru değildir. Çocuklarımızın zayıflarının telafisi için gerekli tedbirleri alarak takipçisi olunuz. Başarılı öğrencilerinizi de fazla aşırıya kaçmadan sembolik de olsa ödüllendirerek fark edildiklerini hissettirmek suretiyle motivasyonlarını arttırınız.

Sevgili Öğrenciler;

Tatilde dinlenmek her öğrencinin hakkıdır. Ancak, bir plan dâhilinde notu düşük olan derslerinize de çalışmayı ihmal etmeyiniz. Tatilin ilk günleri bolca dinlenmek, sonraki günlerde ise bir süre ders çalıştıktan sonra dinlenmek, eğlenmek ve bolca kitap okuyarak zamanı değerlendirmek en ideali olacaktır.

Bu vesileyle bütün öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, huzurlu ve gönüllerince bir tatil geçirmelerini temenni eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Değerli Çalışma Arkadaşlarım;

Bu dönemin başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği olan siz değerli meslektaşlarıma, memurlarımıza, hizmetlilerimize ve diğer emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.

Cengiz KOÇ
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar