KTO Karataylı Geleceğin İnşaat Mühendisleri Baret Taktı


KTO Karatay Üniversitesi Yapı Topluluğu, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği 1. sınıf öğrencilerine yönelik "Baret Takma Töreni" düzenledi. Mühendisliğin önce alanda sonra da hayatın her aşamasında problem çözme sanatı olduğuna dikkat çeken Başkan Selçuk Öztürk, "Gelişen teknoloji karşısında bilgilerinizi yenileyin, meslek heyecanınızı kaybetmeyin, öğrenmek için çabalayın ki mezun olduğunuzda KTO Karataylı iyi mühendisler olarak sektörde yerinizi alın." dedi.

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Yapı Topluluğu tarafından "Baret Takma Töreni" düzenlendi. Geleceğin genç inşaat mühendisi adayları törende, mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını protokol üyeleri ve aileleriyle birlikte yaşarken meslek büyüklerinin tavsiyelerini de dinleme fırsatı buldu.

KTO Karatay Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Baret Takma Töreni" Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Süleyman Kâmil Akın, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Ünsaçar, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Onursal Başkanı Süleyman Temizci, akademisyenler, protokol üyeleri ile öğrenci ve ailelerinin  katılımlarıyla gerçekleşti.

Uğur İbrahim Altay: "Konya'nın yükselen yıldızı KTO Karatay Üniversitesi"

Öğrencilere mesleği sevmeleri yönünde tavsiyelerde bulunan ve "Konya'nın yükselen yıldızı KTO Karatay Üniversitesi'nde okuyorsunuz" diyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay "Akademide öğrenilen bilgilerin hiçbiri gereksiz değildir, meslek hayatınızda bir şekilde ihtiyacınız olacak. Mezun olduktan sonra işinizi sever, çalışır ve bilgilerinizin demlenmesi için bir süre gözlem yaparsanız başarılı birer insan, mühendis olabilirsiniz. Sorumluluğu yüksek bir mesleğe sahipsiniz. İnşaat mühendisi bir nevi medeniyet mühendisidir, her alanda, baktığımız her yerde onun imzası mutlaka vardır. Bu anlamda çok değerli bir görevi ifa edeceksiniz." ifadelerini kullandı.

Başkan Öztürk: "Mühendislik, Hayatın Her Alanında Problem Çözme Sanatıdır"

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karataylı Mühendislerin 19 Aralık Mühendisler Günü'nü kutlayarak sözlerine başladı. Mühendislik mesleğinin önce alanda sonra da hayatın her aşamasında problem çözme sanatı olduğuna dikkat çeken Başkan Öztürk, "Gelişen teknoloji karşısında mühendisler kendini sürekli yenilemek zorundadır. Meslek heyecanınızı kaybetmeyin, öğrenmek için çabalayın ki mezun olduğunuzda iyi mühendisler olarak sektörde yerinizi alın. Malumunuz olduğu üzere baret iş sağlığı ve güvenliğinin adeta bir sembolüdür. Bugün sizler, baretlerinizi takarak hem mesleğe profesyonel bir adım atacak hem de iş sağlığı ve güvenliği bilinciyle hareket eden mühendisler olacaksınız. KTO Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümümüzün şehrimiz, ülkemiz ve insanlık için önemi büyük projelerde yer alacağına olan inancımı belirterek törenin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Üniversite-belediye iş birliğine her alanda önem verdiklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise "Vefalı bir mesleğe sahipsiniz. Bilgilerinizi sürekli taze tutmak günceli takip etmek sizi bir adım daha ileriye götürecektir. Törenin öğrencilerimizin meslek hayatı açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı ve KTO Karatay Üniversitesi akademisyenlerinden Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Kâmil Akın ise öğrencilere mesleki tavsiyelerde bulunarak "Her meslekte olduğu gibi inşaat mühendisliğinde de yabancı dilin önemi büyüktür ve gün geçtikçe artmaktadır. Bunun yanında kişisel gelişime önem verin, insanlarla iletişiminizi güçlendirin, mesleki anlamda size katkılar sağlayacak bağlantılar kurun. Kendinizi mesleki açıdan en iyi üniversite sıralarında geliştirebilirsiniz" diye konuştu.

Tören, baretleri protokol üyelerince takılan KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin toplu fotoğraf çektirmesinin ardından sona erdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar