Çumra’da Final Heyecanları yaşandı.


Medeniyet Okulu projesi kapsamında düzenlenen Ortaokulları arası Haydi Bil Bakalım ve Liseler arası Haydi Konuş Bakalım münazara yarışmalarının Çumra Etapları kıyasıya mücadele sonucu tamamlandı.  Çumra Belediye Düğün ve Konferans Salonunda gerçekleştirilen yarışmaları Çumra Protokolünü bir araya getirdi.

Ortaokullar arası Haydi Bil Bakalım yarışması finale kalan Merkez Atatürk Ortaokulu, Üçhüyük Ortaokulu, Saliha Onbaşı Ortaokulu arasında gerçekleşti ve Merkez Atatürk Ortaokulunun galibiyetiyle sonuçlandı. 
Liseler arası Haydi Konuş Bakalım Münazara yarışması ise Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Sağlık Meslek Lisesi arasında gerçekleşti ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin galibiyetiyle son buldu. 

Her iki final yarışmalarında da konuşan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlerle duyduğu gururdan bahsetti ve geleceğimizin teminatı olan sizler için bizler ne yapsak azdır dedi. Her iki yarışmanın galibi de bizleri Konya'da düzenlenecek olan İlçeler arası yarışmalarda en iyi şekilde temsil edeceklerini biliyorum ve onlara sonuna kadar güveniyorum dedi. 

Çumra Belediyesi Düğün ve Konferans Salonunda düzenlenen final yarışmalarının sonunda dereceye giren tüm öğrenciler ilçe protokolü tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar