BAŞKAN PEKYATIRMACI SEVGİ ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve Selçuklu Değerler Eğitimi Programı değerlerinden bir tanesinin ismini taşıyan Sevgi Anaokulu'nu ziyaret etti. 

Eğitimin ilk basamağı olan ve çocukları geleceğe taşıyan okul öncesi eğitim için Selçuklu ilçesine kazandırılan dört anaokulundan biri olan Sevgi Anaokulunda eğitim alan öğrenciler Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'yı misafir etti.

Ziyarette Başkan Ahmet Pekyatırmacı'ya  Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Şube Müdürü Okan Tekkalan ve SEDEP koordinatörleri eşlik etti.

"Bu okullardan yetişecek neslimiz geleceğimizi ihya edecek"

Selçuklu Belediyesi'nin eğitim hayatının her aşamasında önemli projeler ürettiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: "Ülkelerin gelişmişlik seviyesinin en önemli göstergelerden birisi eğitim kalitesi ve eğitim oranı. Selçuklu Belediyesi  olarak geleceğin teminatı çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için her türlü fiziki imkanı sağlamak için çalışıyoruz.  Eğitim camiasına bu tür fiziki anlamda katkı sağlarken SEDEP gibi uluslararası projelerle eğitime değer katmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için hem derslikleri modernleştiriyor hem de yeni derslikler yapıyoruz. Okul öncesi eğitim ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Hükümetimizde okul öncesi eğitime çok büyük bir önem veriyor ve okul öncesi eğitimde sınıf sayısının arttırılması yönünde bir politikası var. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımıza önemli bir destekte bulunuyoruz. 6 ve 8 dersliklerden oluşan Selahattin Eyyubi Mahallemizde Saygı, Beyhekim Mahallemizde Sevgi Kılınçarslan Mahallemizde Hoşgörü ve Esenler Mahallemizde Eşrefoğlu Anaokullarımızla birlikte Selçuklumuzda okul öncesi eğitim konusunda çok önemli bir açığı kapatmış oluyoruz.  İnşallah değerlerine bağlı vatanına sahip çıkan ve gelecekte ülkesine faydalı işler yapacak nesiller bu okullarımızdan yetişecek. " dedi.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da : " Okul öncesi eğitimin önemi oldukça büyük. Bu farkındalıkla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Eğitimin olmazsa olmazlarından bir tanesi de fiziki imkanlar bunu da ilçemizde Selçuklu Belediyemizin eğitime olan katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecek neslimize olan güvenin teminatı olacaklardır" dedi.

Ziyarette sınıfları da gezen Başkan Pekyatırmacı ve beraberindekiler etkinlik yapan öğrencilere hediye takdim ederek topaç çevirdiler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar