KONYA’NIN TSE BELGELİ İLK DEVLET OKULU KARATAY’DA


Karatay İzzet Bezirci İlkokulu, İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası alan Konya'daki ilk devlet okulu olma unvanına sahip oldu.

Düzenlenen Sertifika programına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, TSE Konya Koordinatörü Mehmet Yıldırım, Karatay İzzet Bezirci İlkokulu Müdürü Hüseyin Şenol Doğru, İdareciler, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almanın çok iyi bir yönetim yapısı ve insan kaynakları kullanımı gerektirdiğini vurgulayarak; Karatay İzzet Bezirci İlkokulu İdareci ve Öğretmenlerine teşekkür etti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, sadece Karatay'da 120 okul olduğunu, tüm Konya'daki okullar ile bu sayının kat kat üstünde bir rakam ortaya çıkacağını belirterek; İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazanan Karatay İzzet Bezirci İlkokulu idareci ve öğretmenlerini tebrik etti. Başkan Hançerli, günümüzde şehirlerin, okulların yenilikçi yatırım ve atılımlarla birbiriyle yarış içerisinde olduklarını vurguladı.       Konuşmaların ardından İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası protokol tarafından Karatay İzzet Bezirci İlkokulu Müdürü Hüseyin Şenol Doğru'ya takdim edildi.

Hayırsever Ali Ekrem ve Keziban Ergün, Karatay İzzet Bezirci İlkokulu'na hayrat çeşme kazandırdı

Hac ibadetini yerine getirirken vefat eden hayırsever Ali Ekrem Ergün'ün anısına eşi Keziban Ergün tarafından Karatay İzzet Bezirci İlkokulu bahçesine kazandırılan hayrat çeşmenin açılışı da protokol tarafından gerçekleştirildi. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Hadim Belediyesi'nde görev yaptığı yıllarda tanıdığı Rahmetli Ali Ekrem Ergün'ün çok iyi bir insan olduğunu dile getirerek; kendisine Allahtan rahmet ailesine de başsağlığı diledi. Başkan Hançerli, hayırsever Keziban Ergün'e teşekkür ederek plaket takdim etti.

Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi'nin Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ve Hayırseverlerin bir araya gelerek çok güzel eserler ve hizmetler ortaya çıkarmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Başkan Hançerli, 2004 yılından bu yana ilçeye kazandırdığı 24 okul 5 kapalı spor salonu, 27 suni çim saha ile Karatay'da eğitime desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar