Çumra’da “Haydi Konuş Bakalım” yarışması başladı


Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Medeniye Okulu projesi kapsamında Haydi Konuş Bakalım münazara yarışmasının Çumra etabı bugün başladı. Çumra Belediyesi Düğün ve Konferans salonunda düzenlenen programa Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız, Okul idarecileri ve yarışmaya katılacak okul öğrencileri katıldı. 

Program İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız'ın konuşasıyla başladı. Altunyaldız konuşmasında yapılan projenin önemine değindi ve İlçe Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz'a Milli Eğitime ve öğrencilere vermiş olduğu destek ve değerden dolayı teşekkür etti ve yarışmaya katılan okullara ve öğrencilere başarılar diledi. 

Haydi Konuş Bakalım münazara yarışmasında konuşan ve kendisinin de İmam Hatip Lisesi ve Tıp Fakültesini bitirip doktor olmasına rağmen şuan dada İlahiyat Fakültesi öğrencisi olduğunu söyledi. Çumra'da Eğitime yapılan yatırımları anlatan Başkan Oğuz, Çumra'da en son yapılan resmi kurumun 1993 yılında Çumra vergi dairesi olduğunu ifade etti. Bugün ise 2014 sonrası İlçede 8 yeni okula kavuştuğunu bu okulların 4 tanesinin tamamlanarak eğitme açıldığını 4 tanesinin de tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Ayrıca Başkan Oğuz gençlerin ikinci adresleri olan 3 kapalı spor salonun, Erkekler yüzme ve kadınlar yüzme havuzunun, gençlik merkezinin, 23 halı saha ve 1 sentetik sahanın tamamlandığını stadyumun ise tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Öğretmenlerimizin de bizlerinde tek gayesi sizlerin daha iyi bir eğitim almanız ve daha kaliteli mesleklerde görev almanızı sağlamak olduğunu söyledi. 

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz son olarak İlçeye farklı farklı kaynaklar ve bakanlıklardan kazandırılan özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarımız Faruk Özçelik başta olmak üzere Büyükşehir Belediyemize ve Merkezi Hükümetimize teşekkür etti. 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar