ARÇELİK VE BEKO BAYİLERİNDEN OTİZMLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE DESTEK


Arçelik ve Beko bayileri Konya'da başlattıkları kampanyayla Selçuklu Otizmli Bireyler EğitimVakfı (SOBE) 'na destek oluyor.

Konya'da faaliyet gösteren Arçelik ve Beko bayileri, otizmli çocuklara ve ailelerine umut ışığı olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim(SOBE) Vakfı'na destek için kampanya başlattı.SOBE Vakfı tesislerinde düzenlenen etkinlikle kamuoyuna duyurulan kampanya kapsamında;Kasım ve Aralık ayları boyunca bayilerden alınacak beyaz eşya, TV, klima ve  ankastre ürünlerden her bir adet için vakfa 5 TL maddi yardımda bulunulacak.

Arçelik ve Beko bayileri gerçekleştirdikleri bu çalışma ile otizmli bireylerin daha yoğun eğitim almaları ve ailelerine destek olmanın yanı sıra tüm dünyada her geçen yıl görülme sıklığı artan otizm konusunda farkındalık da oluşturmayı amaçladılar. Etkinlikte ayrıca SOBE Vakfı'nda eğitim gören çocuklara milli takım formaları ve aileleriyle birlikte 17 Kasım'da oynanacak Türkiye-İsviçre maçını izleyebilmeleri için bilet hediye edildi.

Programa Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ziya Yalçınkaya, Arçelik A.Ş Yöneticisi Kayhan Cevher, Konya'da faaliyet gösteren Arçelik ve Beko Bayileri'nin yanı sıra Otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.

SOBE Vakfı Başkanı Ak, "Desteğiniz Otizm farkındalığına katkı sağlayacak"

SOBE'nin tanınırlığı ile ilgili olarak gerçekleştirilen faaliyetlere değinen  SOBE Vakfı Başkanı Mustafa AK: " Konyaspor Fenerbahçe maçının gelirinin SOBE'ye bağışlanmasının ardından Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Koç Bey'i davet ettik. Kendisi hemen kabul etti ve bir buçuk saat boyunca tesisimizi inceledi. Bir dahaki gelişlerinde daha çok vakit ayıracağını ifade etti ve o gün SOBE için bir dönüm noktası oldu. Konyaspor'un bu işe dahil olmasıyla başlayıp Ali Koç'un ziyaretiyle devam eden süreç katlanarak hızlı bir şekilde gidiyor. Bugün Arçelik'in burada olmasıyla da SOBE'nin tabana ne kadar yayıldığını da görmüş oluyoruz. BEKO ve  Arçelik her eve girmiş bir marka ve artık gönüllerimize de giriyor. Destek rakam olarak küçük ama yaygın olması ve yine ailelere otizmin tanıtılıyor olması bizim için oldukça önemli. Onun için sizlerin şahsında Arçelik ailesine çok teşekkür ediyorum. Bu hareketin ulusal basında da yer alması bizim için yine eşik atlama anlamına geliyor. Ailelerimize de toplantımıza katılmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Arçelik ile olan bu çalışmamız daha uzun bir zamana yayılacaktır" dedi.

Cevher; "Tüketicilerimizin otizm konusunu sahiplenmesini istiyoruz"

Arçelik ve Beko bayileri olarak otizmli bireyler ve ailelerine yönelik anlamlı bir etkinliğe destek olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden  Arçelik A.Ş Yöneticisi  Kayhan Cevher; "Konya Koç grubu için gerçekten önemli bir il. Yetkili satıcılarımız Kasım ve Aralık ayı boyunca mağazalarda alınacak ankastre ürün, klima ve TV için 5 TL SOBE'ye katkı sağlayacaklar. Otizmli çocuklarımız için çok önemsediğimiz bu bağış kampanyamızı Konyalı tüketicilerimizin sahiplenmesi için de mağazalarımızda duyurmaya çalışacağız. Toplumun önemli bir kısmını etkileyen otizm konusunda yaptıkları çalışmalar ve bu eseri ortaya çıkarmalarından dolayı Büyükşehir ve Selçuklu Belediyesine ile eğitim konusunda verdiği destekten dolayı Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne teşekkür ediyor, bu anlamlı kampanyaya destek veren yetkili satıcılarımızı kutluyorum" şeklinde konuştu.

SOBE Türkiye'ye Örnek

Otizm tanısı alan çocuklar ve ailelerinin eğitim, rehabilitasyon ve terapi konusundaki gereksinimlerini dünya standartlarında karşılamayı amaçlayan SOBE Vakfı, şu an otizm alanında çalışan Türkiye'nin en kapsamlı merkezi olma özelliğine sahip. Selçuklu Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi olarak inşa ettiği bu merkeze Necmettin Erbakan Üniversitesi de akademik ve bilimsel destek sağlıyor. Belediye, vakıf ve üniversite ortak çalışmasıyla yürütülmesi de SOBE'yi önemli kılan özellikler arasında yeralıyor.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar