Yapıcı öğrencileri bu kez Romanya’daydı


Mehmet Hanife Yapıcı Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "Efficent usage of Natural Resources" isimli Erasmus+ Stratejik okul ortaklıkları projesi bu kez Romanya'da anlatıldı.
 
Okulun öğrencileri proje kapsamında Romanya'nın Galati bölgesinde "Geri dönüşümün arttırılması ve karbon ayak izinin hesaplanarak azaltılma yöntemleri" üzerine İtalya, İspanya ve Romanya'dan gelen öğrencilerle birlikte İngilizce Öğretmeni M. Sait Atay liderliğinde ortak çalışmalar yürüttü. Mehmet Hanife Yapıcı Anadolu Lisesi öğrencileri yaptıkları çalışmaları Romanya'da katılımcılara ve okullara sundu. Bu proje çerçevesinde doğal kaynakların nasıl daha etkili kullanılabileceği ve nelerin, nasıl geri dönüştürülüp tekrar kullanabileceği üzerine tavsiyelerde bulunuldu. Geri dönüştürdükleri ürünleri de bu ziyaret kapsamında sergileme fırsatı bulan öğrenciler, Romanya ziyaretleri esnasında Avrupa'nın en genç ve en büyük deltası olan Tuna Nehri deltasında gözlemler yaparak kendi çalışmaları hakkında yetkililerle görüş alış-verişi yapmayı ihmal etmedi. 

Bu proje, geri dönüşümün arttırılması, karbon ayak iznin azaltılması gibi alt dallarıyla öğrencileri çevre bilinciyle donatmayı ve geleceğin yetişkinleri olan gençleri çevreye duyarlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar