İhsan Çetinkaya İmam Hatip Ortaokulundan Hayvan Barınağı ziyareti


Çumra İhsan Çetinkaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Çumra Belediyesinin projesinden esinlendiler ve Hayvanları Koruma haftası münasebetiyle evlerinde bulunan bayat ekmekleri toplayıp Çumra Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret ettiler.

Çumra Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret eden İmam Hatip ortaokulu öğrenciler toplamış oldukları ekmekleri kendi elleriyle barınakta kalan hayvanlara yedirdiler ve hayvan sevgisi ve onlara karşı duydukları sevgiyi gözler önüne serdiler.

Ziyaret sırasında konuşan Çumra İhsan Çetinkaya İmam Hatip Ortaokulu müdürü Mustafa Öztürk; Çumra Belediyesi tarafından Çumra'nın çeşitli yerlerine piknik alanları, cadde ve sokkalarına sokak hayvanları için bayat ekmeklerin biriktirilmesi için ekmek kabinlerini koymuş olması bizlerde ve öğrencilerimizde bir heyecan uyandırdı ve bizlerde Hayvanları koruma haftası olmasından dolayı öğrencilerimizle birlikte bir hafta boyunca evlerimizde biriktirdiğimiz ekmeklerimizi Çumra Belediyesi Hayvan Barınağına getirerek burada rehabilite edilen sokak hayvanlarına öğrencilerimizle birlikte verdik dedi ve şöyle devam etti. Bu çalışmamızın önemli bir amacı da merhamet duygusunu geliştirmekti ve bu çalışmamıza okulumuzda eğitim veren tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin desteğiyle güzel bir proje oldu. Tabi bizde bu projenin hayata geçirilmesinde Çumra Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz'un sokak hayvanları için yapmış olduğu örnek çalışmalardan esinlendik öncelikle kendisine duyarlılığı ve bu güzel tesisin hizmete açılmasından dolayı teşekkür ediyoruz dedi.

Ziyaret sırasından tüm öğrencileri barınakta bulunan hayvanlarla yakıdan ilgilendiler ve Çumra Belediyesi Hayvan Rehabilite ekibinden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar