KTO Karatay Üniversitesi’nden Ek Yerleştirme Önerileri


2018 YKS'de herhangi bir bölüme yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirme işlemleri devam ediyor. Ek yerleştirme döneminin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Rehberlik Uzmanı Ali Bozgedik," Üniversiteli Olmak İçin Son Çağrı" isimli seminerinde adayların bu süreci iyi takip ederek, doğru araştırmalar sonucunda doğru üniversite tercihinde bulunmasını önerdi.

KTO Karatay Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren ve bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler için ek yerleştirme semineri düzenledi. 14-20 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek ek yerleştirme dönemi için aday öğrencileri ve velileri bilgilendiren KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Rehberlik Uzmanı Ali Bozgedik, ek yerleştirmede dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekti.

"Üniversite Tercihi Hayatınızı Şekillendirir"

Bir bireyin üniversite tercihinin hayatının kırk yılını etkilediğini aktaran Ali Bozgedik, doğru tercihin önemine de dikkat çekti. Bozgedik, "İstemediğiniz bir bölümü, başkası istiyor diye yazmayın. Ek yerleştirme tercihi yapacak adaylar, bu son fırsatı iyi değerlendirerek ideallerindeki bölüme ve üniversiteye yerleşebilirler. Lisans programlarında 89 binin üstünde boş kontenjan var. İlk tercihte olduğu gibi 24 tercih hakkınız bulunuyor. 14-20 Eylül tarihleri, istediğiniz üniversiteye yerleşmek için yeni bir fırsat." ifadelerini kullandı.

Ek Tercihte de Bursların Üniversitesi KTO Karatay

KTO Karatay Üniversitesi'nin Konya'nın ilk vakıf üniversitesi olduğuna da dikkat çeken Bozgedik, üniversitenin yurt dışı eğitim imkânları, 8 dil öğrenme olanağı, burslar ve çift anadal programları hakkında bilgiler verdi. Tercih dönemindeki bursların ek yerleştirme döneminde de aynen geçerli olduğunun altını çizen Bozgedik, "KTO Karatay Üniversitesi'ni tercih edecek öğrenciler yüzde 100, yüzde 75 ve yüzde 50 oranında burs ve indirimlerden yararlanabiliyor. Ücretli kontenjandan tercih yapacak öğrenciler ise tercihlerinde KTO Karatay Üniversitesi'ne 1. sırada yer vermeleri halinde yüzde 25; 2. Sırada yer vermeleri halinde yüzde 20; 3. sırada tercih etmeleri halinde yüzde 10 ve 4. sırada tercih etmeleri halinde ise yüzde 5 oranında indirimden faydalanabiliyor. Üstelik Kardeş Bursu sayesinde burs oranlarına göre iki kardeşe ya da kardeşlerden birine de yüzde 10 oranında indirim sağlanabiliyor. Ahilik Bursu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı, üniversitemizle protokolü olan Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsalarının üyelerinin eşleri ve birinci derece yakınlarına da yüzde 15 indirim uygulanıyor." dedi. Bozgedik, daha sonra velileriyle birlikte toplantıya katılan öğrencilerin sorularını cevapladı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar