KARATAY BELEDİYESİ’NİN İLÇEYE KAZANDIRDIĞI 4. ve 5. ANAOKULLARININ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Karatay'a 24 okul 5 kapalı spor salonu, 27 suni çim saha kazandıran Karatay Belediyesi Doğuş ve Hamzaoğlu Mahallelerinde 4. ve 5. anaokullarının temel atma törenini gerçekleştirdi.

Törene, Meram Kaymakamı ve Karatay Kaymakam vekili Resul Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Sami Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Karatay İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Ersöz, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran ve dernek üyesi muhtarlar, Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çetin ve dernek üyesi muhtarlar, Konya Muhtarlar Birliği Derneği Başkanı Suat Uzun ve dernek üyesi muhtarlar, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aynur Avşar ve Üyeleri, STK Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, törende yaptığı konuşmasında eğitim yatırımlarına büyük önem verdiklerini vurguladı. Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak ilçeye daha önce üç anaokulu kazandırdıklarını; temel atması gerçekleştirilen anaokulları ile birlikte bu sayısının beşe yükseldiğini belirtti. Başkan Hançerli, belediye öz kaynakları ile gerçekleştirilen 6 Milyon TL'lik bir yatırım olan 2 anaokulunun 2019 yılının 3. ayına kadar tamamlanacağını söyleyerek; bu tarihten daha erken bitirilebilmesi için de çalışmaların aralıksız sürdüğünü dile getirdi.

Başkan Hançerli, göreve geldikleri 2004 yılından bu yana Karatay'a 24 okul 5 kapalı spor salonu, 27 suni çim saha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.  Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi Hayıroğlu ve Ovakavağı Hizmet Binalarının tadilatlarının yapılarak Milli Eğitime tahsis edildiğini söyledi. Başkan Hançerli, Karatay genelindeki mevcut eğitim tesis alanları 190.000 m² alana sahip iken, Karatay Belediyesi tarafından yapılan Revizyon İmar Planları ile 386.500 m² artırılarak eğitim tesis alanlarının 576.500 m²'ye çıkarıldığını vurguladı. Başkan Hançerli Karatay'da 63 tane daha okul yapılabilecek alan olduğuna dikkat çekti.

Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak 454 parsellik Karaaslan Piknik Bahçesinin ve 70 Milyon TL'lik Şehir Parkının açılışını, Kerimdede, Akçelebi, Keykubat Toplu Konutlarının temel atmasını yapmadıklarını; fakat söz konusu eğitim olunca 2 adet anaokulunun temel atma törenini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Başkan Hançerli 14 yıl içerisinde gerçekleştirdikleri eğitim yatırımlarında verdikleri destekler için görev almış bütün Valilere, Kaymakamlara, Büyükşehir Belediye Başkanlarına, Merkezi Hükümete, AK Parti Teşkilatına ve Hayırseverlere ayrıca teşekkür etti.

Karatay Belediyesi'nin Eğitim Yatırımları Hız Kesmiyor

BİLSEM'in Temeli Atma Töreni 8 Ekim'de Gerçekleştirilecek

Başkan Hançerli, sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla Karatay'a 7.5 Milyon TL maliyete sahip BİLSEM kazandırdıklarını belirtti. Başkan Hançerli, 8 Ekim Pazartesi Günü Akabe Mahallesi'nde Cemil Çiçek Caddesi ile Saçlı Kasap Caddelerinin kesiştiği noktada gerçekleşecek BİLSEM temel atma  törene davet etti.

 

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Karatay'a kazandırdığı eğitim yatırımları için Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Doğuş ve Hamzaoğlu Mahallelerinde yapımı hızla devam eden anaokullarının ikinci dönemde eğitim öğretime yetişmesi temennisinde bulunarak başladığı konuşmasında; okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti. Gürsoy, okul öncesi eğitimin çocuklarda zihinsel gelişimde ve kabiliyetlerin gelişiminde çok büyük bir rol oynadığını dile getirerek; eğitime kazandırdığı tesisler ve eğitim çalışmaları için Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye teşekkür etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Sami Şahin, hakim milletlerle, mahkum milletlerin arasındaki farkın eğitime ve genç nesillerin yetiştirilmesine verilen önem olduğunu dile getirdi. Başkan vekili Şahin, Aziz milletin de desteği ile karakter sahibi, vatansever, milleti için hizmete hazır nesiller yetiştirmek için çalışmanın önemine değindi.

 

Meram Kaymakamı ve Karatay Kaymakam vekili Resul Çelik, teknolojiyi sadece tüketen değil üreten bir ülke olmak için insana yapılan yatırımların önemini vurgulayarak; ülkemizin bilim ve teknoloji alanında ihtiyaç duyduğu gelişmenin sağlanması için eğitime destek veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından dualar eşliğinde 2 anaokulunun temel atması gerçekleştirildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar