Çumra’da “Diriliş Anneleri” Sınav Heyecanı yaşandı


Çumra Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2014 yılından sonra Lise düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen Diriliş Gençliği Temel Dini Bilgiler sınavından sonra İlçede ikamet eden anneler ve anne adayları için Diriliş Anneleri Temel Dini Bilgiler Sınavı bugün düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan Seyfettin Yazıcı Hocanın Temel Dini Bilgiler kitabı yaklaşık bir yıl önce annelere dağıtılmıştı. Bugün ise İlçede ikamet eden İlkokul- Ortaokul-Lise ve Üniversite mezunlarından oluşan 3 ayrı grupta 100 sorudan oluşan sınav gerçekleştirildi. 2500 anne ve anne adayının müracaat ettiği Diriliş Anneleri Temel Dini Bilgiler Sınavı bugün saat 11.00'da başlayıp 13.00'da sona erdi. Sınav sonucunda 3 ayrı kategoriden dereceye giren ilk 3 kişi toplamda 9 kişi Umre ödülü ile ödüllendirilecek.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz bugün gerçekleştirilen sınav merkezlerini ziyaret ederek sınava müracaat edenlere başarılar diledi.

Başkan Oğuz; Diyanet İşleri Başkanlığımız, İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Belediyemiz öncülüğünde geçtiğimiz yıllarda Diriliş Gençliği adında ilçede eğitim gören lise ve üzeri öğrencilerimiz için umre başta olmak üzere bol hediyeli bir Temel Dini Bilgiler sınavı düzenlemiştik. Bu yıl annelerimize, ninelerimize ve anne adaylarımıza aynı sınavı yapıyoruz. Geçen yıl anneler çocuklarını sınava getirip beklemişti bu yıl çocuklarımız annelerini sınava getirip bekliyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Seyfettin Yazıcı hocamızın Temel Dini Bilgiler kitabını bir yıl önce dağıtmıştık ve bugün sınav öncesi annelerimizle görüşmemizde defalarca kitapların okunduğunu hatta ezberlemeye çalışanların olduğunu gördük. Şuanda 2500 tane annemiz bu sınav için ter döküyor. Onlara bir kelime öğretebildiysek vesile olabildiysek zaten sınavda başarılı olduğumuzun göstergesidir. Elhamdülillah kitabı birden fazla okuyup dini öğreniyorum evladımı yetiştiriyorum diyenleri  gördük bunlar bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Annelerimiz bizlere derdi okula sınava gitmeden önce Allah Zeyin açıklığı versin diye bizde şimdi buradan tüm sınava giren annelerimize kardeşlerimize Allah zeyin açıklığı versin Allah muvaffakiyetler versin.  İnşallah bu sınav sonucunda 3 ayrı gruptan 9 annemizi Umre'ye göndereceğiz dedi.

Diriliş Anneleri Temel Dini Bilgiler sınavına katılan Anne ve anne adaylarının heyecanı yüzlerinden okunuyor. Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz'a böyle bir organizasyon ve düşünce için teşekkür ettiler.

Bugün düzenlenen sınav sonuncunun 15 gün içerisinde açıklanarak ilan edileceği, Sınav sonucunun açıklanmasından sonra düzenlenecek olan ödül töreninde ise Diriliş Gençliği sınavında ödül kazanan ve Diriliş Annelerinden ödül kazananların ödülleri taktim edilecek.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar