Geleceğin Bilim İnsanları KTO Karatay’da Yetişiyor


Türkiye'nin A+ üniversiteleri arasında yer alan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde de ufukları genişletmeye, yüksek katma değerli, yoğun teknolojik üretim gerçekleştirebilecek mühendisler yetiştirmeye devam ediyor.

7 Ayrı Bölümde Teknolojiye Katkı Sağlayan Mühendisler KTO Karatay'da

KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, inşaat, makine, malzeme ve metalurji, mekatronik, bilgisayar, elektrik-elektronik ve endüstri alanlarında eğitim verdiği 7 farklı bölümde aranan mühendisler yetiştiriyor. Geçmişin değerlerini geleceğe taşımayı hedef edinen KTO Karatay Üniversitesi; bu güçle çağın teknolojilerini konuşturacak, yeni teknolojiler üretecek, AR-GE'de öncü ve yenilikçi mühendisler yetiştirmek için kapılarını ardına kadar açarak, ülkemizin kalkınma ve refah düzeyini artırabilecek bilim adamlarını Mühendislik Fakültesi bünyesinde iş hayatına hazırlıyor.

 "İş Arayan Değil, İşte Aranan Mezunlar" sloganıyla mühendislikte de aranan mühendisleri yetiştirmekte olan KTO Karatay Üniversitesi, 20 bini aşkın Konya Ticaret Odası üyesini mühendis adaylarına danışman atayarak üniversite-sanayi iş birliğini gerçek anlamda uyguluyor, eğitime teknik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Teknoloji alanında da aldığı bilgi birikimini alanına uyarlayacak ve teknolojik gelişimleri sadece izleyen değil; teknolojik gelişimlere katkı sağlayarak Türkiye'nin teknolojik anlamda açığını kapatabilecek bilim adamlarını bilim dünyasına kazandırıyor.

Proje ve Uygulama Temelli Eğitim

Sadece Türkiye'de değil dünya çapında da ün sahibi akademisyen kadrosuyla mühendisler yetiştiren Mühendislik Fakültesi, nitelikli akademisyenlerinin destekleriyle de öğrencilerini proje üreten mühendisler olarak piyasaya hazırlıyor. Üniversite bünyesindeki Robot Topluluğu, Siber Güvenlik Topluluğu, Yazılımda Gelişim Topluluğu ve AR-GE Topluluklarıyla sosyal alanda da mühendisliğini daha öğrenciyken kanıtlayabilecek yetenekleri destekliyor. Yerli ve elektrikli araç projeleri, yerli drone projeleri, kodlama eğitimleri ile akademik müfredat dışında da eğitimler vererek, aynı zamanda olayları mühendis bakış açısıyla görebilen bilim insanları yetiştiriyor. İlklerin üniversitesi KTO Karatay Üniversitesi aynı zamanda İsviçre'de yürütülmekte olan Cern Alice Deneyi'ne ilk ve tam üye olarak eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Ayrıca fakültedeki bölümlerin çoğunda eğitim dilinin yüzde 30 İngilizce olması ve hazırlık eğitimiyle öğrenciye kazandırılan İngilizce dil kabiliyeti dışında öğrenciye sunulan 8 farklı dil seçeneği sayesinde öğrenciler ikinci bir yabancı dille mezun oluyorlar. Sadece Mühendislik Fakültesine ait nitelikli laboratuvarıyla, son teknoloji bilgisayarlarıyla öğrenciler ve bilim arasında köprü kuran KTO Karatay Üniversitesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında da bünyesine yerleşecek olan bilim insanı olma potansiyeline sahip, teknoloji sahasında yerli üretim hedefi olan mühendis adaylarını üniversiteye bekliyor.

Üniversite, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği alanlarında aranan mühendisleri uzman akademik kadrosu ile ülkemize kazandırıyor.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar