TÜRKİYE ÜNİVERSİTE MEMNUNİYET ARAŞTIRMASI’NDA KTO KARATAY FARKI


Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından yapılan ve Türkiye'deki üniversite öğrencilerinin üniversite deneyimleri hakkında geniş bir bakış açısı sunan "Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasına" (TÜMA) Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi damga vurdu.

Türkiye'de lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin deneyimlerini ve memnuniyetlerini anlama, üniversitelerin daha öğrenci merkezli olma yolunda ilerlemelerine katkı sağlama amacıyla hazırlanan TÜMA 2018 Raporu yayımlandı. Altı ana başlıkta üniversitelerin incelendiği araştırma, "Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı", "Yerleşkenin ve Yaşamının Doyuruculuğu", "Akademik Destek ve İlgi", "Kurumun Yönetimi ve İşleyişinden Memnuniyet", "Öğrenim İmkânı ve Kaynaklarının Zenginliği" ile "Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği" başlıkları altında "A+", "A", "B", "C", "D" ve "FF" harf puanlarıyla üniversitelerin başarısını gösteriyor.

KTO Karatay, Vakıf Üniversiteleri Öğrenci Memnuniyeti Genel Sıralamasında 20.

"İş Hayatına Açılan Kapı" sloganıyla eğitim faaliyetlerini sürdüren ve öğrencilerinin memnuniyetine de son derece önem veren KTO Karatay Üniversitesi, "Vakıf Üniversitelerinin Öğrenci Memnuniyeti Genel Sıralamasında" 20. sırada yer alarak, 63 vakıf üniversitesi arasında ayrıcalığını korudu.

KTO Karatay Genel Sıralamada 172 üniversite içerisinde 33.

"Üniversitelerin Öğrenci Memnuniyeti Genel Sıralamasında" KTO Karatay Üniversitesi, 172 üniversite içerisinde 33. oldu. KTO Karatay Üniversitesinin istatistiklerde üst sıralarda yer alması, üniversitenin her şeyden evvel "insana yatırım" felsefesi ile hareket ettiğinin de kanıtı oldu.

UNİKOP Sıralamasında 1.

Bilimsel literatürdeki son gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilerine aktaran, alanında deneyimli, uzman akademik kadrosuyla, dünya standartlarında yükseköğretim imkânı sunan KTO Karatay Üniversitesi, 12 üniversitenin bulunduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) sıralamasında ise 1. sırada yer aldı.

Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı alanında A+ düzeyine yükselen KTO Karatay, Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu (A+), Genel Memnuniyet (A), Akademik Destek ve İlgi (A), Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği (A) alanlarında sahip olduğu A+ ve A puanlarla dikkat çekiyor.


Türkiye'nin en modern üniversite kampüslerinden birine sahip KTO Karatay Üniversitesi bölümleriyle de dikkat çekiyor. Sektör Danışmanlığı Projesi ile öğrencilerine 4 yıllık iş tecrübesi de sunan KTO Karatay'da, yoğun uygulamalı eğitimin olduğu 7 farklı mühendislik bölümü yer alıyor. Ayrıca, Türkiye'de ilk kez KTO Karatay'da açılan İslam Ekonomisi ve Finans ile Enerji Yönetimi bölümleri, Türkiye'nin dış ticaret hedefleri için nitelikli uzmanların yetiştiği Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü, bu yıl ilk kez öğrenci kabul edilecek Mütercim Tercümanlık İngilizce bölümü ile birlikte toplam 38 ön lisans ve lisans program ve bölümü bulunuyor.

 

 

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar