BAŞKAN HANÇERLİ LİSE TERCİHİ YAPACAK ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ


Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ortaöğretime geçiş için tercih yapacak öğrencilere yönelik tercih danışmanlığı programının gerçekleştiği merkezi ziyaret etti.

Karatay Belediyesi'nin desteği ile Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaöğretime geçiş tercih rehberliği programına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, rehber öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, 8. sınıfı bitiren öğrencilerin tercih maratonunun başladığını dile getirerek; tercih stantlarında rehber öğretmenler eşliğinde öğrencilerin istekleri doğrultusunda aldıkları puanlara en uygun liseleri tercih etmesi noktasında yanlarında olduklarını belirtti. Büyükmanav, tercih stantlarının oluşturulmasına destek veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye ve stantlarda görev alan öğretmenlere teşekkür ederek; öğrencilere başarılar diledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay'da yüksek olan eğitim seviyesini daha da yükseklere taşımak için kurumlar arası işbirliğinin güzel bir örneği olarak Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte tercih standı oluşturulduğunu belirtti.

Eğitim yatırımları ile dikkat çeken Karatay Belediyesi; ilçede 75 okula 75 kütüphane, 20 okul, 5 kapalı spor salonu ve 16 suni çim sahayı belediye öz kaynakları ile eğitim camiasına kazandırdı.

Göreve geldiği 2004 yılında Karatay'da sınıf mevcudu ortalamasının 68 olduğunu hatırlatan Başkan Hançerli, bu rakamın günümüzde 31'e kadar düştüğünü dile getirdi.

Başkan Hançerli, kurumlar arası işbirliği için Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar'a, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy'a ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav'a teşekkür ederek;  tercih yapacak öğrencilere de başarılar diledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar