KARATAY GENÇLİK MECLİSİ KIZÖREN'DE MİNİK ÖĞRENCİLERE HİJYEN EĞİTİMİ VERDİ


Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Kızören İlkokulu'ndaki öğrencilere ''Kişisel Bakım Eğitimi'' verdi. Öğrenciler, verilen eğitimle hem etkili hijyen sağlamayı öğrendi, hem de oyun ve spor faaliyetleriyle eğlenceli vakit geçirdi.

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ''Temiz Eller Sağlıklı Nesiller'' projesi kapsamında Kızören İlkokulu'nda hijyen eğitimi verdi. Gerçekleştirilen eğitimde Çocuk Gelişim Uzmanı Esra Sena Beribel, temizliğin kişinin hem bedensel sağlığı açısından, hem de sosyal ilişkileri bakımından önemini anlatarak; el yıkamadan, saç temizliğine, mantar, bit gibi hatalıklardan korunmaya kadar temel temizlik eğitimi ve temizliğin püf noktalarıyla ilgili bilgi verdi.

Eğitimin ardından Karatay Belediyesi Gençlik Meclisi üyesi Jamalu Dhenn ilkokul öğrencilerine Hindistan'ı tanıtarak Hindistan'a ait dans gösterisi sundu. Öğrenciler ile birlikte çeşitli sportif etkinlikler yapılarak eğlenceli vakit geçirildi.

Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Aydemir ''Karatay Belediyesi Gençlik Meclisi olarak öğrenciler, çocuklar ve gençlere yönelik projelerimizle Belediyemizin sosyal ve kültürel faaliyetlerini uygulama adına çalışmalar yapıyoruz. Kızören İlkokulu'nda bu amaçla Karatay Belediyesi tarafından organize edilen programda, öğrencilere içinde diş macunu, diş fırçası, sabun gibi en temel temizlik malzemelerinin bulunduğu temizlik paketi hediye ederek miniklerin öğrendiği bilgiyi uygulamaya dökmelerine destek olmayı amaçladık. Eğitim, sosyal, kültürel alanlarda planladığımız etkinliklerimiz devam edecek. Yaptığımız her projede bize maddi ve manevi büyük destek veren Karatay Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hançerli'ye teşekkür ederiz. 'dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar