Dünya Yeşeriyor,Hayaller Gerçekleşiyor


Fidanlar büyürken öğrencilerin hayelleri de fidanlarla beraber hayallerinin de gerçekleşeceğine ilişkin  Avrupalı okulların da paydaşlık ettiği 'DÜNYA YEŞERİYOR HAYALLER GERÇEKLEŞİYOR' projesine Türkiye'den ve yurt dışından 224 öğretmen ve bunların öğrencileri katıldı,

Selçuklu ilçesindeki İsmail Hakkı Tonğuç İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden İngilizce  öğretmeni  Ferhan Pelitli'nin yürüttüğü proje kapsamında, öğrenciler sınıflarda oluşturulan hayal kutusuna  en çok sahip olmak istedikleri hayallerini yazdıkları notlarını atıyor. Öğretmenler de okul bahçesinde ya da kentin uygun alanlarında çeşitli kurum ve kuruluşlarda temin ettikleri fidanlar dikiyolar. Bu fidanlar yeşermeye başlandığında da öğretmenler, hayal kutularından çektikleri notlarda yazan öğrenci hayallerini kişisel imkanlarını kullanarak gerçekleştirmeye çalışıyor.

Proje koordinatörü  Ferhan Pelitli'nin katıldığı bu projeyle Türkiye ve Dünya'daki 206 farklı okulda 224 öğretmenle 1000'lerce çocuğa çevre bilinci aşılanıyor hem de onların hayallerine kavuşması sağlanıyor. Projede Azerbaycan , Arnavutluk , Tunus , Gürcistan , Polonya ,Moldova ve Romanya'daki okulların öğretmenleriyle internet üzerinden haberleşiliyor.

Selçuklu Belediye Başkanlığnın desteği ile Sille'de bulunan ağaçlandırma alanına öğrenciler ve öğretmenler tarafındanfidanlar toplarakla buluşturuldu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar