Çumra’da “Diriliş Gençliği” Sınav Heyecanı


Çumra'da bugün lise öğrencilerine yönelik "Diriliş Gençliği" Temel Dini Bilgiler sınavı heyecanı yaşandı. Çumra Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen sınava 4000 öğrenci katıldı.

 Sınav İmam Hatip Liseleri, Anadolu Liseleri, Meslek Liseleri, olmak üzere 3 ayrı grupta gerçekleştirildi. Sınava toplamda 4000 öğrenci katıldı. Başarılı öğrencilere Umre başta olmak üzere çeşitli ödüllerle ödüllendirilecek.

Gençler için öğrenciler için 4 yıl boyunca aralıksız olarak proje üreten ve gençlerin yanında olan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz Sınavla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi.

Başkan Oğuz; " Çumra'da ilk defa geçtiğimiz yıl başladığımız proje hakikaten de her yere örnek olacak olan bir proje milli eğitim müdürlüğümüz ve bütün okul müdürlerimizle koordine edilen "Diriliş Gençliği" projesidir. Amacımız ödül vermek değil, Diyanet İşleri Başkanlığımızın yayınladığı kitabın okumasına vesile olmak. Öğretmenlerimizden aldığımız bilgiye göre yüzde 70'ye yakın çocuğumuzun bu kitabı okuduğunu ve sınava hazır olduğunu öğrendik. Toplamda 4 bin öğrencimiz bu sınava katılıyor ve bu projeyi her yıl yapıp öğrencilerimize katkı yapmaya devam edeceğiz inşallah. Belediye olarak eğitimin her zaman yanında olduk yanında da olmaya devam edeceğiz. Bizler geçiciyiz yani isimler geçici makamlar geçici mevkiler geçici ama hoş bir seda bir iz bırakabilirsek buralarda diye yola çıktık ve devam ediyoruz. Sizler gibi Çumra'da doğduk, Çumra'da toprak mahsulleri ofisinden emekli birinin oğluyum. Allah ondan bin kere razı olsun bizleri helal lokmayla büyüttü buralara kadar getirdi. Amacımız elleri öpülesi annelerinize ve babalarınıza birer hayırlı evlat olabilmeniz için küçük bir katkıda bulunmayı sağlamamız ve güzel öğretmenlerinize de birer hayırlı öğrenci olmanızı sağlamaktır. Ama nedir temelde Allah'a hakkıyla kul Peygamberine hakkıyla ümmet, vatanını bayrağını milletini devletine sahip olan bir gençlik yetiştirmek. Hepimizin amacı da bu Allah hepinizden razı olsun sınavınızda başarılar dilerim" dedi.

Başkan Oğuz bu yıl projemizi biraz daha genişlettik ve Eylül ayında "Diriliş Anneleri" Temel Dini Bilgiler sınavımızı yapacağız bunun için müracaatlarımız devam ediyor. Çumra'da ikamet eden Annelerimiz www.cumradirilis.com adresinde veya Belediyemiz Halkla İlişkiler Müdürlüğünden müracaat edebilirler ve kitaplarını alabilirler dedi.

Bugün düzenlenen Diriliş Gençliği Temel Dini Bilgiler Sınavı öğrenciler üzerinde büyük etkisi olduğu görüldü.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar