BOĞAZİÇİ KOLEJİNDE “ EĞİTİM VE SPOR” TEMALI SÖYLEŞİ


Boğaziçi Koleji Ortaokulunda öğrencilerin ufkunu ve tecrübelerini artırmak adına organize edilen söyleşi günleri devam ediyor. "Eğitim ve Spor "temalı söyleşisi ne  Gazete-Yazar Uğur Özteke  ile Mehmet Ali Kayacı konuk oldu.

Okul çok amaçlı salonunda salonunda gerçekleştirilen "EĞİTİM VE SPOR " temalı söyleşi de ilk sözü alan gazeteci-Yazar Uğur Özteke " Öğrencilerin özgüven sahibi olması gerektiğini, aile eğitimi ile birlikte okuldaki sevgi ve saygının kişilerde başarıyı destekleyeceğini  anlattı. Özteke, her öğrencinin mutlaka spor yapması gereketiği ve sporun derslere engel olmadığını tam tersine başarıya giden yolda bir sistem destirdiğini bir yola açtığını sahit oluyoruz."dedi

Gazeteci-Yazar Mehmet ali Kayacı ise, " Herkesin farklı renklere sahip olduğu dünyamızda herkesin farklı bir sahada başarı göstermesi mümkündür.Bu başarıya hepimizin destek olması ve hepimizin kendimizi kendi alanımızda yetenekli kabiliyetli ahlaklı ve saygılı bireyler olarak geliştirmemiz gerekiyor. Bunun için her birey tüm imkansızlıklara rağmen farklı olabilecek her hangi bir alanda aç olduğunu düşünmeli ve tokluk hisssini elde edebilmek için başarıya koşmalı."

Söyleşinin ardından konuk gazeteci –yazarlar,  Boğaziçi Koleji Ortaokulu içinde yapılan sportif etkinliklerde başarılı olan sporculara madalya ve hediyelerini takdim ettiler.

Okul Beden eğitimi Öğretmeni ve Söyleşi Koordinatörü Bekir Arslan" Öğrencilerimizin eğitim dışında ufuklarını açma ve tecrübse edinmeleri  adına bu tür etkinlikler organize ediyoruz. " Eğitim ve Spor " konulu söyleşimize katılan Gazeteci ve Yazar Uğur Öztekme ile Mehmet Ali Kayacı'ya katılımlarından dolayı okulum adına teşekkür ediyorum " dedi.

Etkinlik sonunda Okul Müdürü Umut   Çetin  , günün anısına gazeteci-yazar Uğur Özteke ile Mehmet ali Kayacı'ya plaket takdim ederken çektirilen toplu fotoğraf ile etkinlik sona erdi.

           

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar