NEÜ Meram MYO Değirmencilik Bölümü World Mill Tech 2018 Fuarına Gezi Düzenledi


29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında 16 ülkeden 127 firmanın katıldığı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen World Mill Tech 2018 Dünya Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarına Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Meslek Yüksek Okulu Un ve Unlu Mamuller (Değirmencilik) Programı öğrencileri ziyarette bulundu.

Fuarda, öğrenciler mezuniyet sonrası iş imkânları başta olmak üzere çeşitli konularda merak ettiklerini firma yöneticileriyle görüşme imkânı buldular. Öğrenciler fuar alanını gezip sektör ile ilgili gelişme ve teknolojileri yerinde görme, birinci ağızdan bilgi alma imkânı buldular. NEÜ Meslek Yüksek Okulu Un ve Unlu Mamuller (Değirmencilik) Programı Öğr. Gör. Zekeriya Bilici teknik geziyle ilgili; "16 ülkeden 127 firmanın katılımıyla gerçekleşen bu fuarda öğrencilerimizin sektör temsilcileriyle birebir görüşme fırsatı bulup, sektördeki güncel üretim teknolojilerini görme şansı yakaladılar. Fuarda üniversite öğrencileri ile katılım sağlayan tek üniversite ve program bizdik. Öğrencilerimize firma yöneticileri büyük ilgi gösterdi, çoğu firma öğrenim esnasında ve mezuniyet sonrası iş imkânı sunabileceklerini ifade ettiler." şeklinde konuştu.

Öğrenciler ise, mesleki uygulama dersi kapsamında gerçekleşen teknik gezi konusunda katkılarından dolayı NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker'e ve TÜYAP Yönetimi adına Ece Çağlar'a ve Meram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Dereli, Öğr. Gör. Hakan Vatansev ile Öğr. Gör. Zekeriya Bilici'ye teşekkürlerini ilettiler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar