TÜBİTAK 12. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ KONYA BÖLGE YARIŞMASI


TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı'nca 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Konya Bölge Yarışmasının açılış programı, 26 Mart 2018 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Erol Güngör Konferans Salonunda gerçekleşti.

Toplam 794 başvurunun olduğu yarışmaya Konya'nın dışında Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Isparta ve Karaman illerinden de katılım oldu.

Programın açılış konuşmasını TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Akif Erişmiş yaptı. Erişmiş yaptığı konuşmada, ilim, teknoloji ve medeniyette her zaman önde ve öncü olmamız gerektiğine dikkat çekti. Bu yarışmaya katılan herkesin gerçek anlamda kazanan ifade etti.

Erişmiş'in konuşmasının ardından eserlerin olduğu alanın açılışı yapılarak protokol ve misafirler tarafından stantlar gezildi.

Programa, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Akif Erişmiş, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar