“Toplumsal Gelişme Önce Ailede Başlar”Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sosyal Hizmet Etkileşim Topluluğu Dünya Sosyal Hizmet Günü dolayısıyla bir program düzenledi.

KTO Karatay Üniversitesi Sosyal Hizmet Etkileşim Topluluğu, Dünya Sosyal Hizmet Günü dolayısıyla bir program düzenledi. KTO Konferans Salonu'nda gerçekleşen programda bu yılın sosyal hizmet teması olan "Toplumsal Gelişme ve Sürdürülebilir Çevre" konusunda katılımcılara sunum yapıldı.

"Sosyal hizmet farkındalık yaratır"

Dünya Sosyal Hizmet Günü ile toplumda bu meslek hakkında farkındalık oluşturmanın amaçlandığını belirten KTO Karatay Üniversitesi Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kamil Alptekin, toplumsal gelişme bireyde, önce ailede başlar. Sosyal hizmet; topluluktan topluma varan noktada ihtiyaç ve sorunları sistematik bir şekilde çözümler. Sosyal hizmet toplumda bu rolü üstlenir, toplumda farkındalık uyandırır. Sosyal hizmet, modern toplumlarda gittikçe yaygınlaşan, toplumların refah düzeyinin yükselmesi yönünde sorunları tespit eden, toplum temelinde bilimsel yöntem ve tekniklerle çalışmalar yapan bir disiplindir" ifadelerini kullandı.

Sosyal hizmetin kendine özgü bilimsel metotlarla insan ilişkilerinde düzenli çalışmayı kapsayan bir meslek olduğunu vurgulayan Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertan Kahramanoğlu ise gençlere, sosyal hizmetin dünü ve bugünü hakkında bilgi verdi. Sosyal hizmet kavramının Türkiye'de 1955'li, yıllara dayandığını aktaran Kahramanoğlu, bu alandaki çalışmaların Sosyal Hizmet Enstitüsü'nün kurulmasıyla hız kazandığını belirtti.

Program sonunda ise Sosyal Hizmet Uzmanı Refik Akten, geleceğin sosyal hizmet uzmanları ile tecrübelerini paylaştı, fikir alışverişinde bulundu. Program plaket takdimi ile son buldu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar