MUSTAFA KARACİĞAN İLKOKULUNDAN MEHMETCİĞE DESTEK


Mustafa Karaciğan İlkokulu öğrencileri, okul yönetimiyle birlikte Hayatı Paylaşanlar Derneğine destek olmak amacıyla  "Ana elinden Mehmetçiğe" isimli proje başlatarak kampanya düzenledi. 15 gün önce başlatılan kampanya ile veliler evlerinde askerler için atkı, bere ve çorap ördü.

1-B sınıfı öğrenci ve velileri öğretmenleri Emine Altınışık nezdinde okulda toplanarak kampanyaya destek verdi. Bir kısım veli atkı ve bere örerken bir kısmı ise Zeytin Dalı Harekâtına katılan asker ve şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti. Öğrenciler ise cephedeki askerlere mektup yazdı.

Konu hakkında açıklama yapan 1-B sınıf öğretmeni Emine Altınışık şunları söyledi: "Hayatı Paylaşanlar Derneğine destek olmak amacıyla müdürümüz Kamil Serin koordinatörlüğünde okulumuzda "Ana elinden Mehmetçiğe" adlı bir proje başlattık. Sınıf annemiz de velilerimizi organize ederek okul spor salonunda bu kampanyaya destek verdi. Öğrencilerimiz ise Mehmetçiğimize mektup yazdı. Son olması ve annelerin gözyaşlarının dinmesi için Zeytin Dalı Harekâtı'nda şehit düşen askerlerimizden Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç nezdinde tüm şehitlerimiz için Yasinler okundu hatimler inildi. Ben kampanyamıza destek veren tüm velilerime şükranlarımı sunuyorum".

Yaşları 7-10 olan minik öğrencilerin de annelerine yardım ettiği kampanyada toplanan 8 koli atkı, bere çorap ve iç çamaşırı Hatay Reyhanlı'da bulunan askeri birliğe teslim edildi.

Hayatı Paylaşanlar Derneğine destek olmak amacıyla düzenledikleri kampanya hakkında bilgi veren proje koordinatörü okul müdürü Kamil Serin, öğrencilerin duyarlığından böyle güzel bir çalışmanın oraya çıktığını belirterek, "Ana elinden Mehmetçiğe" Projesi ile başlatılan kampanyaya öğrenci, veli ve öğretmenlerin destek verdiğini söyledi.

Proje Koordinatör yardımcısı A. Ahmet Sevindi ise vatan savunmasında gözlerini budaktan sakınmayarak canlarını ortaya koyan askerlerimize hem moral verilmesi hem de katkı sunulması amacıyla başlatılan kampanyaya öğrencilerin heyecanla destek verdiğini dile getirdi. Sevindi, minik öğrencilerin atkı, bere ve çorapların velilerin evlerinde örülmesinde annelerine yardım ettiklerini aktardı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar