Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulunda Anlamlı Kan bagışı


Selçuklu-Mareşal Mustafa Kemal Ortaokul'da İdareci, öğretmen, ve veliler ile Kızılay'ın ortaklaşa düzenlendiği"Bir can kurtaracak kadar zenginsin" kan bağışına ilgi yoğun oldu.

Selçuklu Mareşal Mustafa Kema Ortaokulunda sosyal,kültürel ve sportif etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Okul'da geçtiğimiz hafta açılan Bayrak sergisinin ardından Kan bağışı etkinliği organize edildi.

Okul içerisinde bulunan çok amaçlı salonunda düzenlenen kan bağışı Kızılay ile birlikte gerçekleştirildi.Kan bağışı etkinliğinin koordinatörlüğünü üstlenen Okul Beden eğitimi öğretmeni Yasemin Karaca " Öğrenci ve Velilerimiz ile birlikte kan bağışı farkındalığını sağlamak adına Kızılay Konya Şubesi ile bu etkinliğe imza attık. Kan bağışına velilerimizin yoğun ilgi göstermeleri bizleri mutlu etmiştir.

Sosyal proje çerçevesinde eğitim-öğretim yılı başında başlatığımız kan bağışı projemiz bugün yaptığımız kan bağışyarıyla sona ermiştir.Toplanan bu kan bağışlarımız ihtiyaç sahiplerine ve Afrin Harekatında gazi olan güvenlik kuvvetleri mensuplarına kullanılmak üzere Konya Kızılay Kan Merkezine teslim edildi. Bu anlamlı etkinliğimizde emeği geçen herkese okulumuz adına teşekkür ediyoruz" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından etkinlikte emeği geçenlere sertifika verirlirken, aynı zamanda öğrencilerin hazırladığı " Her Damla kan Can Kurtarır" sergisi de beğeniye sunuldu.

 

           

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar