54. KÜTÜPHANELER HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI


Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 54. Kütüphaneler Haftası'nın açılış programı, "Yeni Nesil Çocuklar Yeni Nesil Kütüphaneler" başlığı altında, 26 Mart 2018 tarihinde İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasını Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar yaptı. Konuşmasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Yeni Nesil Kütüphane Programı hakkında bilgi veren Yarar, bu çağın çocuklarına uygun bir çalışma yürütmenin önemine değindi. 54. Kütüphaneler Haftası Etkinliklerine emek ve destek veren herkese teşekkür etti.

"Sıra Dışı Okurlar" başlıklı videonun izlenmesinin ardından Meram İhsan Özkaşıkçı İlkokulu öğrencileri tarafından kitap okumanın ve kütüphanelerin önemine vurgu yapan bir gösteri icra edildi.

Katılımcılar tarafından "Konya'da Çocuk Yayınları ve Kudüs" sergisinin gezilmesinin ardından program sona erdi.

Programa Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, protokol mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar