Yunak’lı Öğrencilerden Afrin’deki Mehmetçiğe Moral Mektubu


Yunak'ta , " İlim ve İrfan Ordusu Mektuplarıyla Cephede " adlı proje hazırlayan Yunak ilçe milli eğitim müdürlüğü ilçedeki farklı okullardan topladıkları yaklaşık 250 mektubu Afrin'deki Mehmetçik'e gönderdi.

Proje kapsamında Yunak'ta 8 farklı okuldan 250 öğrenci, okul müdürleri tarafından okullarda oluşturulan mektup stantlarında Afrin'de görev yapan Mehmetçik'e moral vermek amacıyla mektup yazdı. Yunak'lı öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü " Zeytin Dalı Harekâtı " na katılan Mehmetçik'e sevgilerini mektup aracılığıyla gönderdi.

Öğrencilerin duygularını kaleme aldığı 250 mektup ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenen bir heyet tarafından önce Yunak kaymakamlığı'na oradan da PTT Yunak Şubesi'nden Afrin'deki askerlere ulaştırılmak üzere 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına gönderildi.

Mektupları teslim ederken öğrencilere eşlik eden Yunak ilçe milli eğitim müdürü Barbaros Topaloğlu ,"Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip çıkarak bu değerleri canlı tutan bireyler olmasını sağlamak amacıyla böyle bir proje gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Topaloğlu, konuşmasında" öğrencilerimize tek bayrak , tek devlet ve tek vatan inancını ve idealini aşılayarak , okuyan, araştıran ve tarihine sahip çıkan bir neslin düşünce dünyasına katkıda bulunmak , ecdadın mirasını tüketen değil , emanetine sahip çıkan bir neslin duygularını açığa çıkararak vatanı için her şeyini feda edenlere vefa borcumuzun olduğunu hatırlarından çıkarmamak adına böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getirdi

.Öğrencilerin akademik başarılarını artırmanın yanında milli ve manevi değerler ekseninde de eğitilmelerini önemsediklerini ve bu uğurda güzel projeler üreterek hayata geçirdiklerini belirtti."Açıklamanın ardından bazı öğrenciler, yazdıkları mektupları okuyarak basınla paylaştı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar