OKULLAR HALK OYUNLARINDA KONYA İL BİRİNCİLERİ BELİRLENDİ


Okullararası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları 14 Şubat 2018 tarihinde yapıldı.

2017-2018 Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet takviminde yer alan Okullararası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları 14 Şubat 2018 tarihinde yapıldı.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 100.Yıl Spor Salonunda yapılan Halk Oyunları Minikler Kategorisi Geleneksel Düzenlemesiz dalında Kemal Rızvanoğlu İlkokulu birinci oldu. Ortaokullarda Sancak Ortaokulu birinci olurken, liseler de ise Akşehir Şehit Özden Çınar Lisesi birinci oldu.  Düzenlemeli dalda İlkokullarda Konya Selçuklu Belediyesi İlkokulu birinci, İzzet Bezirci İlkokulu ikinci olurken,  Şükriye Onsun İlkokulu üçüncü oldu. Liseler de ise Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu.

Dereceye giren okulların kupa ve madalyalarını Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ve Meram İlçe Müdürü Mustafa Koç takdim etti.


Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 100.Yıl Spor Salonunda yapılan Halk Oyunları Minikler Kategorisi Geleneksel Düzenlemesiz dalında Kemal Rızvanoğlu İlkokulu birinci oldu. Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli dalında 1.Atatürk Ortaokulu, 2.Büyükbayram Ortaokulu, 3.Sancak Ortaokulu olurken, Geleneksel Düzenlemesiz dalında 1.Sancak Ortaokulu oldu. Gençler Geleneksel Düzenlemeli ve Düzenlemesiz dallında ise Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu.


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar