NEÜ’lü Gençler İlkokula Kütüphane Kurdu


Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Tarihi Bilinçlenme Topluluğu üyeleri, bağışlarla Karatay Ovakavağı İlkokuluna kütüphane kurdular.

Açılışı yapılan kütüphane, Ovakavağı İlkokulu öğrencilerini son derece memnun etti. Açılışta konuşma yapan Karatay Kaymakamı Selim Parlar, böyle kapsamlı etkinliklerin hem bağışta bulunanlar için, hem de minik öğrenciler için çok önemli olduğunu söyledi. Parlar, bu çalışmanın başka etkinliklere vesile olmasını temenni ettiğini kaydetti.

Ovakavağı İlkokulu Müdürü Halil Yavuz Ezginci de, öğrenciler için farklı projeler yaptıklarını söyleyip şöyle devam etti: "Ekip çok önemli. 3 tane 1 alt alta gelse 3 olur ama 3 tane 1 yan yana gelse 111 olur. Bizim gayemiz iyi bir nesil yetiştirmek. 15 Temmuz'dan sonra gördük ki toplumun zihinlerini farklı yerlere satmayan gençlere ihtiyacı var. Bu anlamda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bize kütüphane konusunda önayak olan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bu kütüphaneden çokça faydalanacaklar."

Ova Sulama Birliği Başkanı Nuh Özdemir ise böyle bir etkinlik için yer tahsis etmekten memnun olduklarını kaydetti. Özdemir, kütüphane kurulmasının, çocukların faydalanması açısından önemli bir adım olduğunu belirtti.

Tarihi Bilinçlenme Topluluğundan öğrenciler de yaptıkları değerlendirmeler sonucu en çok ihtiyacı olan okulun Ovakavağı İlkokulu olduğunu belirlediklerini kaydedip başta bağışta bulunan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker olmak üzere diğer emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Çocuklar abi ve ablalarından gördükleri ilgi ve alakadan memnun olurken açılışın hemen ardından da kütüphaneden faydalanmaya başladılar.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar