Ereğli Eğitim Fakültesi Yeşilçam Sanatçısı Bircan Kerem’i Ağırladı


Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri bünyesinde oluşturulan "Altı Atlı" grubu düzenledikleri organizasyonla, eski sinema sanatçısı Bircan Kerem'i ağırladılar. Bircan Kerem öğrencilerle Yeşilçam üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Yeşilçam'ın içinden bir isim olan Bircan Kerem, ülkemizin film kültürünün yapıtaşı ve değerli bir dönemi olan Yeşilçam'ı tanıttı. Türk sinema klasikleri ve Türk sinemasının süreç içindeki gelişimi hakkında kapsamlı bilgiler sundu.

Söyleşide Yeşilçam'ın efsane isimleri ve filmleri, filmlerin çekilme süreçleri, dönemin atmosferi, günümüzün ve dönemin film anlayışları gibi birçok konu üzerine konuşan Bircan Kerem film hayatı üzerinden oyunculuk üzerine tecrübelerini paylaştı. Keyifli bir söyleşinin ardından öğrencilerin görüşlerini ve sorularını dinleyen Bircan Kerem Ereğli'de bulunan genç yeteneklerin önünün açılması gerektiğini söyledi. Gençlere sinema sektöründe bütün imkânlar tanınması gerektiğini belirten Kerem, sinemanın sevdirilmesinin bir gereklilik olduğunu da sözlerine ekledi.

Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Pehlivan da, Bircan Kerem'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar