NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesine 3 Ödül


Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenlediği 19. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması'nda Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencileri 3 ödül alarak önemli bir başarının altına imza attı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından iki yıl ara ile düzenlenen ve bu yıl 19.su yapılan Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışmasında  "Hüsn-i Hat", "Tezhip", "Minyatür", "Çini Deseni", "Ebru", "Kalem İşi " ve " Katı' " sanatlarında dereceye girenler belirlendi. Türk İslam Sanatının önemli bir alanı olan Geleneksel Türk Süsleme Sanatlarını dinamik ve güncel tutmayı, bu alanda eser veren sanatçıları gelenekten yararlanarak üretmeye özendirmeyi ve ortaya çıkacak sergi ile sanatçıların son eserlerinin bir arada görülmesini sağlamayı amaçlayan yarışmaya NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi damga vurdu.

NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Yüksek Lisans öğrencileri Havva YİĞİTBAŞI, Naciye DETSELİ ve Ayşegül KAMACI geleneksel sanatlarımız içerisinde yer alan Kalem İşi Sanatı dalında katıldıkları yarışmada dereceye girerek ödül almayı başarmışlardır.

Başarı belgeleri ve 10.000 TL. lik ödül önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle genç sanatçılara verilecek, yarışmada derece alan eserler Bakanlığın açacağı sergi ile sanatseverlerle buluşacak.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar