KTO Karatay’a Bir Ödül Daha


Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Furkan Terzi, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (GMK) her sene düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi kapsamında ödüle layık görüldü.

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK), 1978 yılında Grafikerler Meslek Kuruluşu ismi altında İstanbul'da kuruldu. Reklam ajanslarının ve tasarım stüdyolarının kadrolarından akademisyenler ve öğrencilere uzanan bir üye yelpazesine sahip kuruluş, Türkiye'de grafik tasarımın gelişmesi, bu alanda üretim yapan tasarımcıların bir araya gelmesi ve mesleki haklarının korunması amaçlarını taşıyor.

Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği etkinliklerle tasarımcıları farklı üretim alanlarından profesyonellerle buluşturan Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK), mesleki hakların korunması konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi'nde bu yıl otuz altıncısı düzenlenen Grafik Tasarım Sergisi etkinliği kapsamında 36 kategori ödülü ve 11 özel ödül sahiplerini buldu.

KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 4. sınıf öğrencisi Furkan Terzi de "Bilgisayar Destekli Yazı Karakteri Tasarımı" dersi kapsamında, Osmanlı mimarisinin Konya'daki en güzel örneklerinden olan Aziziye Camii'nin mimarisini örnek alarak tasarladığı "Aziziye Typeface" projesi ile ödül aldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar