KARATAY FAİR-PLAY MÜZESİNE NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET


Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü öğrencileri Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan Olimpiyat Parkı içindeki Fair-Play Müzesi'ni ziyaret etti. Öğrenciler Necmettin Erbakan Üniversitesi Rekrasyon Bölümünde ders veren Yrd.Doç.Dr. Mehmet Fatih Yüksel'in rehberliğinde gezdikleri müzede üniversitede teorik olarak aldıkları Olimpizm ve Fair-Play dersinin uygulama kısmını gerçekleştirdi.

Olimpizm ve Fair-Play dersi kapsamında bu geziyi düzenlediklerini belirten Yrd.Doç.Dr. Mehmet Fatih Yüksel ''Okuldaki derslerimizde fair-play kavramını teorik olarak ele alıyoruz. Teorinin uygulama kısmı için ise  buradayız.  Fair Play dürüst oyun, etik sportmenlik anlamına gelir. Fair-Play birey için görev, başkaları için haktır. Dünyada bir ilk olan bu konseptte bir müzeyi bize kazandırdığı için Karatay Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz'' dedi.

MEHMET HANÇERLİ ''FAİR-PLAY BU BELDEYE UZAK BİR KAVRAM DEĞİL''

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli dünyada bir ilk olan müze kapsamında Karatay'ın hoşgörünün beşiği olduğunu söyledi. Başkan Hançerli Hz. Mevlana'nın ektiği hoşgörü tohumları, Karatay'ın bereketli topraklarında sekiz asır boyunca büyümüş ve tüm Dünya'ya yayılmıştır. Tam da bu noktada "Fair-Play" bizden uzak olmayan bir kavrama dönüşerek bütün kişisel hırslarından arınmış, rakibine saygılı, onu bir düşman olarak değil; yapılan karşılaşmada oyunun bir parçası olarak görerek ona maddi ve manevi anlamda zarar vermeyen adaletli ve hoşgörülü sporcuların düsturu olmuştur. Fair-Play Müzesi'nde Dünya'da ve Türkiye'de yaptıkları spor faaliyetleri neticesinde Fair-Play ödülüne layık görülerek ülkemizin hoşgörü ve dostluk ilkelerini spor tarihinin altın sayfalarına yazdıran sporcularımızın hayatlarının ve başarılarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Fair Play ruhunu Konya'da ve Türkiye'de yaşatarak, sporu geliştiren ve ilerlemesine sağlayan bütün sporcularımıza teşekkür ederim."dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar