Engelliler NEÜ’de Moral Buldu


Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı, Engelsiz Yaşam Topluluğu, Halk Oyunları Topluluğu ve Engelli Öğrenci Biriminin ortaklaşa düzenlediği "Gönülden Gelen Sesler" adlı etkinlik Erol Güngör Konferans salonunda gerçekleştirildi.

İlginin hayli fazla olduğu etkinlikte çeşitli yörelerin halk oyunları icra edildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı hocaları ve öğrencilerinin verdiği konser ise salondakilerden tam not aldı. Hayli eğlenceli geçen programda Engelsiz Yaşam Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Yahya Çıkılı NEÜ'de öğrenim gören engelli öğrenciler ve üniversite dışından engelli bireylerin hem kaynaşmasını sağlamak hem de moral bulmaları için böyle bir etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

NEÜ Engelli Öğrenci Birim Sorumlusu İsmet Çavdar ise hiçbir engelin kendilerini yıldıramayacağını, hiçbir gücün engellileri durduramayacağını ifade etti. Engellilerin ve ailelerin güçlü olmak zorunda olduğuna dikkat çeken Çavdar, gönüllülerin kendilerine verdikleri desteğin devam ettiği sürece başarılarının devamının geleceğini söyledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar