TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ GENÇLER İNŞA EDECEK


EĞİTİME BURS KATKISI

İhtiyacı olan öğrencilere burs vermek için kolları sıvayan Altınekinliler Derneği 181 üniversite öğrencisine burs vermek için bir araya geldi

Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Dernek binasında gerçekleştirilen toplantıya, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tekelioğlu, Dernek Yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İlçedeki başarılı öğrencilere teşvik amacıyla her yıl burs verme geleneğini sürdürdüklerini söyleyen Tekelioğlu, her ay üniversite öğrencileriyle yaptıkları toplantıların amacının sadece öğrencilere burs vermek olmadığını, asıl amacın hemşehrilik duygusunu geliştirmek olduğunu söyledi.

Dernek olarak eğitime önem verdiklerini bildiren Veli Tekelioğlu, Altınekinliler Derneği olarak üniversite öğrencilerine her ay burs yardımında bulunduklarını belirtti. Üniversitede okuyacak ihtiyaç sahibi öğrencilere Derneğin bütçesi yettiğince burs verdiklerini ifade eden Dernek Başkanı Veli Tekelioğlu bu yıl 181 öğrenciye burs verdiklerini ve kendilerine destek veren iş adamlarının yanı sıra Dernek Yöneticilerine teşekkür ettiklerini kaydetti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise, bu tür toplantıların birlik ve beraberliği artırdığını vurguladı. Karatay Belediyesi olarak eğitime büyük destek verdiklerini ifade eden Başkan Hançerli, eğitime olan desteğin artarak devam edeceğinin altını çizdi. Başkan Mehmet Hançerli, "2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde de geleneği bozmayarak öğrencilere burs veren Dernek Başkanını, Yönetimi, hayırsever iş adamlarını tebrik ediyorum" dedi.

Karatay'ın değişen, gelişen ve sürekli büyüyen bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Hançerli; "Eğitime yaptığımız yatırımlarla bu projeleri hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz geleceğimizin ve ülke geleceğinin teminatı. Ben görevim icabı gençlerimizin geleceğine katkı yapmakla kendimi sorumlu hissediyorum. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimiz dünya standartlarında bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Belediye olarak görevde kaldığımız sürece eğitime ve gençlerimize olan yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Başkan Hançerli; "İlçemiz büyüdükçe her alanda olduğu gibi eğitim alanında da ihtiyaçlar artıyor. Belediye olarak eğitim alanında dev hizmetler devam ediyor. İlçemize 20 okul kazandırarak Milli Eğitim Müdürlüğümüze devrettik. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren eğitim yatırımlarımız yukarı doğru ivme kazandı" dedi.

Başkan Mehmet Hançerli, Türkiye'nin üzerinde oyun kurmak isteyenlere en güzel cevabı gençlerin vereceğini söyleyerek; "Ülkemizin omurgası niteliğindeki gençlerimiz, ülkemizin geleceği adına attığımız adımların anlatılmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Gençlerimiz bundan sonra da inanıyorum ki sorumluluklarının farkında olarak durmadan çalışacak ve bir yandan kendilerini geliştirirken, diğer yandan enerjilerini bu güzel ülkenin yarınlarını düşünerek, faydalı çalışmalar ve projelerle tüketecektir. Yarınlarımızı İnşallah bu bilinçli gençlik inşa edecektir" dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar