OKUL BAHÇELERİ KARATAY BELEDİYESİNE EMANET


Karatay'a kazandırdığı eğitim hizmetleri ile adından sıkça söz ettiren Karatay Belediyesi; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri Karatay'da bulunan okulların bahçelerinde yeşil alan çalışmaları ve temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.

     

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, eğitime büyük önem verdiklerini belirterek; öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim görmeleri için çalıştıklarını belirtti. Başkan Hançerli; 75 okula 75 kütüphane, 20 okul, 5 kapalı spor salonu ve 16 suni çim sahayı belediye öz kaynakları ile eğitim camiasına kazandırdıklarını söyledi. Başkan Hançerli; Ovakavağı, Yarma, Hayıroğlu ve İsmil'e Göçü Mahallesi'nde Göçü İlkokulu'na,  Karakaya Mahallesi Karakaya Mehmet Öner Eskil İlkokulu'na ve Akörenkışla Mahallesi Akörenkışla İlkokulu'na suni çim sahalar yapıldığını belirtti. Başkan Hançerli okul bahçelerine oturma grupları ve kamelyalar yerleştirildiğini ve yeşil alan çalışmaları yapıldığını dile getirerek Karatay'da bulunan 100'ün üzerinde okulun bahçesinin düzenli olarak süpürgeli araçlarla süpürülerek; temizlik faaliyetlerinin sürdürüldüğünü söyledi.

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim yuvalarının fiziki çevrelerinin düzenli ve temiz olması,  spor yapabilecek alanlara sahip olmaları, yeşil alan ihtiyaçlarının karşılanması derslerdeki başarılarını olumlu yönde etkileyeceğini belirten Başkan Hançerli; öğrencilerin dinlenme ve spora ayıracakları vaktin kaliteli ve modern alanlarda geçmesinin derslerine daha iyi konsantre olmalarını sağlayacağını vurguladı. Başkan Hançerli, Milli Eğitim yetkilileri, Mahalle Muhtarları ve Karatay Belediyesi'nin koordineli çalışmaları sonucunda Karatay'da eğitim çıtasının her gün daha da yükseldiğini belirtti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar