KTO Karatay’da İnşaat Mühendisliği Öğrencilerinin Baret Heyecanı


​Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Yapı Topluluğu tarafından Yapı Günleri ve İnşaat Mühendisleri Günü Baret Takma Töreni düzenlendi.

KTO Karatay Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen program; Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Büyükeğen, Konya İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İ. Hakkı Akın, Konya İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Yüksek İnşaat Mühendisi Süleyman Temizci ve Yüksek Mimar Mustafa Sütiçen'in katılımlarıyla gerçekleşti.

KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Büyükeğen inşaat ve yapı sektörünün, Türkiye ve Konya ekonomisiyle orantılı olarak hızla büyüdüğünden bahsetti. Büyükeğen, KTO Karatay Üniversitesinin sektörde başarılı ve donanımlı inşaat mühendisleri yetiştirmeyi hedeflediğini ve bu yönde son derece önemli çalışmalara imza attığını belirtti.

"Artık Ekip Çalışması Önemli"

Konya İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. İ. Hakkı Erkan, inşaat mühendislerinin iş hayatında ve teşkilatlanma hususunda yaşadıkları zorluklardan söz etti. Günümüzde inşaat mühendisleri sayısının 100.000'in üzerine çıktığını vurgulayan Erkan, meslek etiğinin çoğu yerde hiçe sayıldığını belirtti. "İnşaat mühendislerinin sayısının artması haksız rekabeti ortaya çıkarıyor." diyen Erkan, öğrencilere mesleğe atılırken donanımlı ve hazır olmalarını tavsiye etti.

KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerine teşkilatlanma konusunda bilgi veren Yüksek İnşaat Mühendisi Süleyman Temizci "Bizler sizlere altyapıyı kurduk, sizler de yarınlara gereken altyapıyı hazırlayacaksınız." diyerek teşkilatlanma konusuna vurgu yaptı. Temizci, konuşmasına, "Dün bireysel davranışlar yeterliyken artık ekip çalışması önemli." sözleriyle son verdi.

Program, katılımcılara plaket takdimi ve KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin baret takma töreni ile son buldu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar