Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Rahmetle Anıyoruz


​Ülkemizin yetiştirdiği nadir devlet adamlarından, başarılı bilim insanı niteliğiyle tanınan ve siyasete getirdiği özgün yaklaşımıyla ön plana çıkan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı, vefatının altıncı seneyi devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ülkesini gerçekten seven bir politikacı, ümmetin bilinçlenmesine katkıda bulunmuş bir lider, oldukça renkli kişiliği, siyasi sorunlara farklı bir üslup getiren tarzı ve insanımızı kucaklayıcı hüviyetiyle toplumun tüm katmanları tarafından yakından tanındı ve sevildi. Dünya barışının sağlanmasında, mazlum coğrafyalara dönük yaklaşımıyla özellikle tebarüz etti. Bugün üzüntüyle takip ettiğimiz, etrafımızdaki ülkelerde ortaya çıkan insan hakkı ihlalleriyle, içeride devletimize ve milletimize karşı yöneltilen tehditleri anlama ve gerekli tepkiyi verme bakımından O'nun fikir ve yaklaşımını bir kez daha okumak ve üzerinde düşünmek zorundayız. Ayrıca, bir mühendis olarak milli ekonomi ve kaynaklarımızın geliştirilmesi için çaba sarf etti, icatlar yaptı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız Anadolu insanının sesi olmuştur, gecesini gündüzüne katarak gençlerin yetişmesinde soluksuz bir şekilde çaba sarf etmiş bir insandır.

Bu vesile ile kendisine bir kez daha rahmet, sevenlerine ise başsağlığı diliyoruz.

Prof. Dr. Muzaffer Şeker
Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar