İSMAİL ADİLE AVCAN İHO AŞURE ETKİNLİĞİ


​Muharrem ayının son gününde imam hatipli çocuklar, aşurenin güzelliğini ve bereketini yaşadı.

Muharrem ayı dolayısı ile ve veli-öğrenci ve öğretmen kaynaşmasını sağlamak amacıyla Alparslan mahallesinde bulunan İsmail-Adile Avcan imam Hatip Ortaokulu bahçesinde 1100 kişilik aşure ikramında bulunuldu. Düzenlenen etkinliğe öğrenciler, öğretmenler ve okul idaresinin yansıra, veliler, okul aile birliği başkanı ve okulu yaptıran hayırsever Hasan Avcan' da katıldı.

Aşure dağıtımından önce yapılan konuşmalarda Muharrem ayının önemine işaret edildi. Ayrıca Değerler eğitimine büyük önem verildiği ve bu çerçevede çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin okul olarak sürekli düzenlendiği belirtildi.

Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Eşmekaya ise konuşmasında "Bir ülkenin çocukları, o ülke için çok değerlidir. Biz biliyoruz ki okulumuzda bütün güzellikleri, iyiyi ve doğruyu öğretme gayretinde olan bir kadro var. Bu sayede çocuklarımız, din, vatan, millet ve bayrak gibi mukaddesatlarımızın önemini daha iyi anlıyor. Çocuklarımız toplumda lider ve söz sahibi olacaklar, hem yaşıtlarını hem diğer insanlara kendi öğrettiklerini öğretecekler. Bu yapılan aşure etkinliği inşallah veli, öğrenci ve öğretmen kaynaşmasına büyük katkı sağlıyor. Bizde okulumuzun yaptığı bu etkinlikten dolayı kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.  Daha sonra yapılan duanın ardından hazırlanan aşure programa katılanlara ikram edildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar